تبلیغات
CRM

CRM

نرم افزار crm چیست؟

جمعه 4 آبان 1397 نویسنده: Marjan Moradi |

واژه CRM SOFTWARE مخفف ( Customer Relationship Management Software) به معنای نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری است. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مجموعه ای از ابزار ها ،فرایندها و اقداماتی است که سازمان برای: شناسایی، انتخاب، ترغیب، گسترش، حفظ و ارائه خدمات به مشتریان بکار می گیرید. این سیستم مجموعه ای از متدولوژی ها، فرایندها، نرم افزار و سیستم هایی است که به موسسات و شرکت ها در مدیریت موثر و سازمان یافته ارتباط با مشتریان کمک می کند.

نرم افزار crm چیست؟

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری به عنوان یک ابزار جامع، سازمان را قادر به شناسائی، جذب، حفظ و پرورش مشتریان سودآور از طریق ایجاد و حفظ روابط بلندمدت می سازد. هدف سازندگان نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری بالا بردن سطح سود به صورت بلند مدت و ارائه ی راه کارهای مشتری مدارانه است که باعث رضایت هرچه بیشتر مشتری و افزایش سطح درآمد شرکت شود.  برای کسب اطلاعات بیشتر، لطفا از این سایت بازدید کنید:  نرم افزار crm چیست؟

در حقیقت نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ابزاری است برای جمع آوری نیازها و رفتارهای تجاری مشتریان تا به ایجاد روابطی قویتر با آنها منجر شود. در نهایت، رابطه قوی با مشتریان مهمترین رمز موفقیت هر کسب و کار است. به عنوان روشی بهتر برای درک نرم افزار CRM ، می توان آنرا به مانند فرایندی دانست که به ما کمک می کند تا اطلاعات مختلفی از مشتریان، فروش، اثر بخشی فعالیتهای بازاریابی، سرعت عمل در پاسخگویی به مشتری و نیز تمایلات بازار را به شکل یکجا جمع آوری کنیم.

سازمان‌ها با استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری می توانند چرخه فروش را کوتاهتر و وفاداری مشتری به ایجاد روابط نزدیکتر و درآمد را افزایش دهند. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری می‌تواند کمک کند تا مشتریان موجود حفظ شوند و مشتریان جدیدی جذب شوند.
ارتباطات مشتریان با سازمان از طرق مختلف، از جمله وبسایت، ایمیل، اس ام اس، تلفن، مراکز فروش، توزیع کنندگان و شبکه های همکار صورت می پذیرد. وظیفه اصلی نرم افزار CRM ( نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ) تسهیل در برقراری ارتباط مشتری با سازمان ( به هر صورتی که مشتری تمایل دارد ) بدون محدودیت زمانی ، مکانی و ملیتی می باشد به نحوی که مشتری احساس نماید، با سازمان واحدی در تماس می باشد که وی را می شناسد، برای وی ارزش قائل است و نیازهای او را به سرعت و با آسانترین روش ارتباطی مرتفع می نماید.

مزایای نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

نرم افزار CRM یا همان نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری جهت جمع آوری سریع اطلاعات مشتری، شناسایی با ارزش ترین مشتریان در طول زمان، و افزایش وفاداری مشتری با ارائه محصولات و خدمات سفارشی در شرکت ها مفید می باشد.

مزایای اصلی استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

 1. توانایی هدف قرار دادن مشتریان سود آور
 2. ارائه یکپارچه در سراسر کانال
 3. بهبود کارایی و اثر بخشی نیروی فروش
 4. پیام های بازاریابی فردی
 5. محصولات و خدمات سفارشی و بهبود ارائه خدمات
 6. بهبود کارایی و اثر بخشی خدمات به مشتری
 7. بهبود قیمت
 8. افزایش بازدهی و اثربخشی مراکز تلفنی تماس با مشتری
 9. ارائه محصولات جنبی موثرتر
 10. یاری رسانی به نیروهای فروش برای عقد سریعتر قراردادهای فروش
 11. تسهیل در فرایندهای فروش و بازاریابی
 12. افزویش مشتریان جدید
 13. افزایش گردش مالی مشتریان
 14. پاسخگویی سریع به درخواست مشتریان
 15. فراهم کردن شرایط مراجعه مجدد مشتری
 16. کاهش هزینه‌های تبلیغاتی
 17. افزایش فرصت‌های بازاریابی و فروش
 18. شناخت عمیق تر مشتری
 19. دریافت باز خورد از مشتری و توسعه خدمات و محصولات جاری


مراحل طراحی و پیاده سازی نرم افزار CRM:

 • تدوین استراتژی و اهداف سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان
 • شناخت استراتژی بازاریابی، فروش و خدمات سازمان
 • نصب، راه‌اندازی، عملیاتی سازی و آموزش سیستم به کاربران
 • مهندسی مجدد فرآیندهای مرتبط مانند بازاریابی، فروش و خدمات به مشتری
 • ویژه‌سازی و بومی‌سازی نرم‌افزار جهت پاسخگویی به نیازهای ویژه سازمانتدوین نیازمندی‌های سازمان و کاربران در این حوزه

   


اتوماسیون بازاریابی با CRM

یکشنبه 7 مرداد 1397 نویسنده: Marjan Moradi |


در گذشته نرم افزار CRM تنها برای ثبت اطلاعات مشتریان و به عنوان یک نرم افزار عملیاتی در واحد فروش استفاده می‌گردید. اما با اهمیت یافتن بحث همکاری بین تیم‌های بازاریابی و فروش و افزوده شدن امکانات اتوماسیون بازاریابی به آن، کاربردهای این نرم افزار بسیار گسترده‌تر شده است. نرم افزار CRM نه تنها اطلاعات مهم تجاری را ثبت می‌نماید، بلکه با پردازش و ارائه گزارشات تحلیلی به کشف الگوها، ارتباطات مهم و فرصت‌های فروش جدید کمک می‌نماید. مراحل اصلی فرایند بازاریابی در نرم افزار CRM به صورت زیر می‌باشد.


 • ایجاد کمپین
 • تعیین مشتریان هدف
 • تعیین محصولات و پیشنهادهای مورد نظر
 • تعیین بودجه کمپین
 • طراحی پیام
 • ارسال پیام به مشتریان
 • دریافت پاسخ از مشتریان
 • اندازه گیری نتایج و بازدهی کمپین
 • محاسبه نرخ بازگشت سرمایه
 • تعیین مشتریان هدف

نرم افزار CRM به فرایند انتخاب مشتریان هدف کمک نموده و به شما امکان بخش‌بندی ساده‌تر بازار را می دهد. در این نرم افزار شما می‌توانید مشتریان بالقوه را بر اساس ویژگی‌ها، تاریخچه خرید و پاسخ‌های آنها به کمپین‌های قبلی دسته‌بندی نمایید که این مساله موجب بهبود بازدهی کمپین‌های جدید خواهد شد. همچنین ابزارهای گردش کار و اتوماسیون بازاریابی موجود در نرم افزار این امکان را فراهم می‌نماید که بصورت خودکار بخش‌بندی بازار و ارزیابی مشتریان انجام پذیرد.

فرایند تعیین مشتریان هدف، گروه‌هایی از مشتریان بالقوه را تعیین می‌نماید که برای یک کمپین خاص مناسب هستند و در نتیجه از اتلاف منابع و زمان تیم بازاریابی و سایر مشتریان جلوگیری می‌نماید.

اتوماسیون بازاریابی و اجرای کمپین‌ها
با نرم افزار CRM شما امکان ایجاد، مدیریت و سنجش اثربخشی کمپین‌های بازاریابی را خواهید داشت. در این نرم افزار می‌توانید وضعیت هر مشتری بالقوه را دنبال نموده و پیامهای ارسالی و دریافتی از مشتری را مشاهده نمایید. همچنین بوسیله گزارشات و داشبوردهای موجود، می‌توانید از آخرین وضعیت عملکرد کمپین در هر لحظه مطلع گردید.

نرم افزار امکان برنامه‌ریزی و تعیین بودجه برای هر کمپین و ثبت هزینه‌های انجام شده و اندازه گیری نرخ بازگشت سرمایه (ROI) را فراهم می‌نماید. همچنین می توانید مراحل اجرای کمپین و ارسال پیام‌ها را زمانبندی نمایید. امکان ارسال خودکار پیام و دریافت پاسخ از مشتریان نیز موجود است که به بهبود سرعت و دقت اجرای کمپین‌ها کمک می‌نماید.

در نرم افزار می‌توان ترجیحات مشتری مانند کانال ارتباطی ترجیحی و یا زمان مناسب برای تماس را برای هر مشتری ثبت و اعمال نمود. به عنوان مثال می‌توان مشتریانی که علاقمند به دریافت ایمیل یا فکس‌های تبلیغاتی نیستند را مشخص نموده و در کمپین‌های بعدی این ترجیحات مشتری را رعایت نمود.

شما همچنین امکان مقایسه کمپین‌های جاری و گذشته از نظر تعداد و نوع پاسخ‌های مشتریان و هزینه‌ها و درآمدهای مرتبط را خواهید داشت که در تصمیم‌گیری برای ادامه یا توقف هر کمپین کمک زیادی می‌کند.

در نرم افزار CRM، تمام اطلاعات مشتریان بصورت متمرکز نگهداری می‌گردد. در واقع برای هر مشتری یک پروفایل یا پرونده خواهید داشت که شامل مشخصات کامل مشتری، تاریخچه ارتباطات مشتری، فعالیت‌های بازاریابی و فروش و بسیاری اطلاعات دیگر خواهد بود. بنابراین تیم‌های بازاریابی و فروش، اطلاعات کافی و کاملی از مشتریان برای بخش‌بندی بازار و انتخاب مشتریان هدف و اجرای موثرتر کمپین‌ها در اختیار دارند.

   در میان پنج نرم افزار تجاری برتر در دنیا، CRM به علت لغزش هایی، بیشترین نرخ شکست را دارد.

بر اساس گزارشات تحلیلگران سازمان، 30 الی 50 % از CRM ها در دستیابی به اهداف و یا به طور کلی با شکست مواجه میشوند.تحقیقات نشان میدهد که تلاشهای بیشتر احتمال شکست را بیشتر میکند. با توجه به اینکه CRM صنعت 23 ساله است، و گزارشات شکست در پیاده سازی، هر ساله ادامه دارد. آمارها حاکی از نیاز بیشتر به تجزیه تحلیل های دقیق و اقدامات اصلاحی است.

در ادامه دلایل اصلی شکست CRM‌، و اقدامات پیشگیرانه به منظور جلوگیری، کاهش و پاسخگویی به چالشها را شرح خواهیم داد.


CRM Modules

1.  ضعف در اهداف

فقدان اهداف مشخص و قابل اندازه‌گیری، پایان غیرقابل اعتماد و بازگشت سرمایه دروغین به همراه خواهد داشت.ویژگی ها و کاربردهای نرم افزار، اهداف کسب و کار نیست. این نرم افزارها در بهترین حالت دارای قابلیتهای جزئی هستند و‌ نشاندهنده تأثیرات کسب و کار و نحوه پیشرفت پروژه است.

بهترین ابزار برای شناسایی تاثیرات CRMو مهمترین معیارهای موفقیت، طراحی فکر است؛ برخی از معیارهای موفقیت؛ سنجش کاربران، مشتریان و شرایط کسب و کار؛ با توجه به افرادی که بیشترین استفاده و بهره برداری را از CRM داشته اند.افرادی هستند که اهداف پروژه CRM‌را سنجش عملکرد و ویژگی های نرم افزار میدانند- در حالی که کاربران و مدیران اهمیتی برای این مورد قائل نیستند.اما سنجش کاربران، مشتریان و شرایط کسب و کار، موردی است که مدیران و کاربران شدیدا به آن اهمیت میدهند.

در حالی که این مورد اندکی غیرمعمول است، اما هیچ قانونی وجود ندارد که مشخص کند، اهداف CRM بایستی شامل بهبود درآمد شود. اگر نتوانید تاثیرات درآمد را اندازه گیری نمایید، قادر نخواهید بود نرخ بازگشت سرمایه را نیز محاسبه نمایید.

علاوه بر این،هیچ قانونی وجود ندارد که مشخص کند، اهداف CRM بایستی شامل اهداف کاربران شود. نصب و پیکربندی نرم افزار بدون ارائه تجربه به کاربر که سبب مولد شدن آنها میشود، دقیقا مانند این است که بگوییم عمل جراحی موفقیت آمیز بود اما بیمار درگذشت.پروژه CRM در صورتی موفقیت آمیز خواهد بود که اهداف پروژه بر مبنای برآورده شدن اهداف شرکت، مشتری و کاربران استوار شده باشد.

2.  استراتژی ضعیف CRM

استراتژی CRM شبیه به یک نقشه است. باید بدانید از چه نقطه ای آغاز کرده اید، قصد دارید به چه نقطه ای برسید، و کوتاهترین مسیر برای دستیابی به آن نقطه چیست.استراتژی کسب و کار مزیت رقابتی ایجاد خواهد کرد، و برای کسب و کارتان، طرح بازار تدوین میکند که در نهایت منجر به موفقیت کسب و کار میشود. استراتژی CRM بایستی به گونه ای تدوین شود که استراتژی های کسب و کار را حمایت نماید. ممکن است شامل اهداف درآمدی مانند؛ افزایش خرید مشتریان، افزایش سهم مشتریان و یا افزایش رضایت مشتری. یا هدف صرفه جویی در هزینه مانند؛ صرف کمترین هزینه یا بالاترین بهره وری کارکنان. همیشه به یاد داشته باشید، مدیریت ارتباط با مشتری یک نرم افزار نیست. بلکه یک استراتژی کسب و کار با هدف رشد دو جانبه و سودآوری است. استراتژی کسب و کار در صورتی توانمند است که‌ با یک فناوری فعال مانند CRM‌ همراه باشد.‌ استراتژی را نرم افزار اشتباه نگیرید.

از استراتژی هایی که همراه با فناوری نیستند خودداری نمایید.‌ برنامه های CRM باید نشان دهنده این باشند که چگونه، استراتژی، کارکنان، فرآیندها و نرم افزار چگونه به طور بهینه سازماندهی شده اند تا به طور مستقیم بر مهمترین اهداف مشتری و درآمدی تاثیرگذار باشند.

شمامیتوانید نرم افزارCRM رابدون استراتژی همراه پیاده سازی کنید، اما ممکن است اهداف عملیاتی به جای اهداف استراتژیک جایگزین شود؛ اهدافی مانند گرفتن اطلاعات از سیستم، سنجش فعالیتهای کارکنان، تهیه گزازشهای خط تولید، اهداف معتبر قابل دسترس هستند اما به بهبود ارتباط با مشتری کمک نخواهد کرد.

اگر نرم افزار CRM به بهبود روابط با مشتری منجر نشود، احتمالا به جای مدیریت ارتباط با مشتری، مدیریت داده‌های مشتری خواهید داشت.‌ مدیریت داده‌های مشتری نیز مزیت هایی دارد اما مهمترین کمک به شرکت دستیابی به اهداف تجاری است.

CRM مزایایی ایجاد میکند که سازمان برای حفظ دوام خود به آن نیاز دارد. همین مورد باعث میشود هر دو CRM) و سازمان) موفق و پایدار باشند.

3. خزش محدوده

به خوبی میدانیم که موضوع خزش محدوده، بسیاری از پروژه ها را با شکست مواجه کرده است. بنابراین باید به دقت و در تمام سطوح مدیریت حدود پروژه، را اعمال کنیم.یکی از موارد جالب توجه در مدیریت حدود این است که اگر پروژه زمان زیادی طول بکشد و هزینه های زیادی اعمال شود، به این علت است که موارد مهم در حدود و گستره پروژه دست کم گرفته میشود. به این دلیل که توجه به اقلام مهم حدود در برنامه ریزی ها و برآورد روندها، ناددیده گرفته میشود. این امر مهمترین پروژه ها را با شکست مواجه میکند.

هر روش پیاده سازی CRM اهرمها، شاخصها و ابعاد گستره مخصوص به خود را دارد از جمله؛ استقرار برنامه کاربردی، انتقال داده ها، یکپارچگی سیستم، سفارشی سازی نرم افزار، کارگزینی، مدیریت تغییر و چهار عامل اصلی مدیریت حدود پروژه، زمان، هزینه، کیفیت.

4. مقبولیت توسط کاربر

بسیاری از پروژه های پیاده سازی CRM، با مقاومت در برابر تغییر روبه رو هستند.زمانی که مقاومت به سرعت در گروهها انتقال یابد، نرم افزار CRM برای شکست آماده میشود.

سیستم CRM جدید، با فرآیندهای جدید، اتوماسیون، اطلاعات، مسئولیت و ادراک از دست دادن کنترل همراه است. یک تغییر بزرگ است و تغییرات بزرگ همیشه با اضطراب کاربران همراه است. تجربه نشان میدهد که تغییرات جدید، به سختی مورد پذیرش و مقبولیت واقع میشود. مدیریت تغییر به منظور پر کردن این شکاف،از طریق تفهیم منافع حاصل از تغییر، افراد، گروهها و سازمان را از وضعیت فعلی به وضعیت آینده متصل میکند.

مدیریت تغییر تنها ابزاری است که میتواند میزان مقبولیت کاربران را تعیین نماید.

برخی از برنامه های مدیرت تغییر که در CRM به کار برده میشود شامل موارد زیر است؛ ارزیابی آمادگی تغییر، طرح و برنامه برای ارتباطات، تجزیه تحلیل تاثیرات تکنولوژی و کسب و کار، ابزارهای آموزش، شاخصهای تحقق ارزش. این مراحل به شما اطمینان خاطر میدهد که مقاومت در برابر تغییر همیشه نمیتواند منجر به از دست دادن اهداف پروژه شود.

5.طراحی ضعیف فرآیند کسب و کار

به طور میانگین، کسب و کارها هر بیست ماه یکبار استراتژی ها و عملیاتشان را تغییر میدهند اما فرآیندهای کسب و کار را هر چهار یا پنج سال یکبار تغییر میدهند.

بدون بهبود فرآیندها کسب و کار، باید به دنبال یک منبع دیگر برای ورود داده ها باشید. نتایج قابل پیش بینی این امر این است که بهره وری کاربران کاهش می یابد، کابرد نرم افزار کاهش می یابدو تا زمانی که کاربران خارج از سیستم و با برنامه های کاربردی، صفحات گسترده، و برنامه های سنتی هستند، مقبولیت کاربران به طور پیوسته کاهش خواهد یافت.

 

بهره وری کارکنان با تکنولوژی فعال میشود، اما به تنهایی با استفاده از تکنولوژی نمیتوان به این هدف نائل شد. اتوماسیون فرآیند کسب و کار مهمترین عامل افزایش بهره وری کارکنان است. اتوماسیون جایگزین فعالیتهای سنتی شده است که با سرعت بیشتر و احتمال خطای کمتر همراه است. افزایش بهره وری نیروی کار سبب میشود کاربران زمان کمتری برای ورود و تثبیت داده ها صرف کنند و همچنین زمان صرفه جویی شده به منظور بهبود اقدامات و عملیات استفاده کنند.

مدل اجزای کسب و کار، مورد خوبی برای شروع است، زیرا به خوبی فرآیندهای کسب و کار را تا پایان، طراحی و تعریف میکند. مانند نقل قول درآمد، مدیریت مشتریان احتمالی، یا حتی فرآیندهای گسترده تری مانند تهیه گزارش پرداخت به منظور ثبت آن. اگر نمای کلی از فرآیندهای کسب و کار در سراسر سازمان دارید، میتوانید به منظور کاهش اختلاف، فرآیندها را اولویت بندی کنید، حذف مراحلی که ارزش افزوده کمتری دارند، زمان چرخه فرآیند کسب و کار را کاهش دهید، هزینه عملیات را کاهش دهید، گزارش گیری بهتر اطلاعات و بهبود نتایج.

 • تجزیه و تحلیل فرآیندها
 • طراحی فرآیندها
 • اولویت بندی شکافها
 • برطرف کردن شکاف ها
 • الزامات
 • اهداف
 • قابلیت های CRM
 • پیکربندی
 • سفارشی سازی
 • اقدام

 

مهم است که قبل ازاینکه فهرستی ازنیازهایCRMخودرافهرست بندی کنید،بهینه سازی روندرا انجام دهید،  زیرا که فرآیندهای جدید کسب و کار، نیازهای قبلی را از بین میبرد و نیازهای جدید مطرح میکند، ویژگی ها و زمینه های مورد نیاز برای اهداف تعریف میکند، افراد و روشهایی برای حمایت از جریانهای کار، اتوماسیون و تجزیه و تحلیل، این موارد موجب بهبود سهولت استفاده و تجربه کاربر میشود.

1.     از دست دادن حامی اجرایی

فقدان و یا حمایت نامناسب اجرایی منجر به شکست CRM میشود. کارکنان و مدیران به منظور مدیریت صف های خود به پشتیبانی تیم اجرایی نیاز دارند. بنابراین لازم است مدیران حمایتهای قابل مشاهده و ملموس ارائه نمایند.

دولتها بهترین ابزار برای کمک به مدیران اجرایی در دستیابی به اهدافشان هستند اما اغلب از روش آن مطمئن نیستند.درحالی که همه میدانند برای CRM نیاز به مدیریت پروژه دارند، اما افراد کمتری میدانند که چگونه میتوان، روش های حاکمیتی خاص را که بیشترین مزیت را  از CRM حاصل میکند، استفاده کنند.و برای تعریف چارچوبی که چشم انداز پروژه را نشان دهد، تلاش میکنند. بنابراین روشهای گوناگونی را به کار میبندند و از جلسات ماهانه گروه نا امید میشوند.

چارچوب حاکمیتی بایستی تعریف روشنی از  مسئولیتهای هر نقش، بازخور به هیئت موسسان و جلسات، مفاهیم ارتباطی مناسب، بررسی نقاط بحرانی، ارائه برنامه و جلسات با محتوای معنی دار منجر به نتایج عملی ارائه کند.

این چارچوب حاکمیتی به ذینفعان و سهامداران میگوید که چه کاری باید انجام دهند. آنها نیاز دارند که در ارتباطهایشان شفاف باشند. ارتباطاای که همراه با شفافیت، بررسی و پاسخگویی است. تیم پروژه، ریسک ها، اخبار بد، نگرانی ها را به صورت هدفمند در اختیار مدیران قرار میدهد و در اولین فرصت اقدامات اصلاحی را ارائه میکند. اخبار بد با گذشت زمان بهبود نمی یابد، و از شگفتیها اجتناب میکند.

اگر از یک چارچوب حکومتی استفاده کنید، مدیران و تیم پروژه را قادر خواهند بود چشم انداز پروژه را مشاهده نمایند، و قادر به هدایت پروژه CRM به مقصد برنامه ریزی شده خواهند بود و از مسیر خارج نشوند، به همین دلیل آنها را کمیته رهبری مینامند.

2.     عدم اجرای سیستماتیک و پیش بینی شده پروژه

Agile و Scrumجایگزین روشهای آبشاری CRM شده اند، به دلایل زیر روش مناسبی است: زمان را باارزش تلقی میکند، اجرای سیستماتیک، نتایج قابل پیش بینی و کاهش خطای پروژه. همچنین، به تیم های پروژه کمک میکنند تا فوریت ها را از مهمات جدا کرده، و فعالیتهای دردسرزا را خنثی میکنندد.

طبق تجربه بنده، تعداد کمی از شرکتها روش Scrum را به درستی اجرا میکنند. در عوض از بخش ها و واحدها به آسانی استفاده میکنند، برخی از قوانین چالش برانگیز را نادیده میگیرد وسپس شگفت زده میشوید که چرا بعضی از موارد کار نمیکند.بنیانگذار روش Scrum معتقد است "نقش ها ، وظایف و قوانین Scrum تغییر ناپذیر هستند، هر چند اجرای بخشهایی از Scrum امکان پذیر است، Scrum تنها در کلیت خودش معنا دارد".اگر انتظار دارید از Scrum نتایج قابل پیش بینی به دست آورید، باید طبق چارچوب در نظرگرفته شده عمل کنید. هیچ راه میانبری وجود ندارد.

3.     عدم بهبود مداوم فرآیندها

تلاش برای کسب مشتریان بیشتر، سبب افزایش سهم مشتری و حفظ آنها میشود، بنابراین بایستی فناوری فعال مربوط به خودش را داشته باشد. CRM نیز مانند کسب و کار، شبیه به یک سفر است، برنامه های موفق CRM به منظور بهبود مداوم و بهینه سازی نرم افزار کسب و کار از چرخه مداوم بهبود استفاده میکنند. این مهم از ریق روشهای گوماگون قابل اجراست؛ آموزشهای تکراری پس از انتشار جدید، یا روشهای پرهزینه تر مانند، ایجاد یک مرکز آموزش عالی و یا پیگیری مدل بلوغ CRM. حتی یک پیاده سازی موفق که بعد از آن رکود اتفاق بیفتد، منجر به کاهش کاربرد CRM در طول زمان میشود. این شرایط تا زمانی که مدیران و کاربران اعتقاد داشته باشند CRM تلاشهای بیشتری از ارزش دادن نیاز دارد، ادامه خواهد داشت.

جلوگیری از شکست CRM از طریق مدیریت ریسک

مدیریت ریسک، استراتژی جامع بلندمدت به منظور جلوگیری از شکست CRM است. هر پروژه CRM احتمال خطر دارد. بیشتر شکشتهای CRM به علت عدم شناسایی احتمالات خطرات است.مدیریت ریسک، فرآیند شناسایی، اندازه گیری و اولویت بندی خطرات است؛ پیاده سازی استراتژی به منظور مدیریت آنها، ایجاد برنامه هایی برای جلوگیری از شکست، کاهش و یا پاسخ به خطرات احتمالی که اهداف پروژه را تهدید میکند.

تقریبا غیرممکن است که تمامی خطرات و چالشهای CRM را از بین ببرید، با این حال مدیریت ریسک بهترین ابزار موجود برای کاهش خطرات حاصل از CRM است، برخی از روشهای رایج مدیریت ریسک عبارتند از؛ استراتژی ریسک، ثبت ریسک، ریسک دوره ای، گزارشات تحلیلی (یکپارچگی گزارشات هفتگی) و سیستم هشدار دهنده.‌ ابزارهای مدیریت ریسک به مدیران و سهامداران شرکت درباره وقوع خطرات و چالشهای احتمالی در آینده، اطمینان خاطر میدهد .

 

   


کاربر CRM مرتبط با بازگشت سرنخ

چهارشنبه 3 خرداد 1396 نویسنده: Marjan Moradi |

پورتال نرم افزاری است که بطور مستقل اجرا می شود و داده ها و قابلیت های خاصی را به کاربران مورد نظر ارائه می دهد. پورتال مشتریان می تواند برای شکل دادن فرایندهای کسب و کاری که به راحتی در داخل CRM قابل شکل گیری نمی باشد تعادلی برقرار کند یا سطح بالاتری از یکپارچه سازی بین CRM و مشتریان شما فراهم کند. کاربران هم می توانند شامل تمام کاربران CRM و هم شامل مصرف کنندگان خارجی با حداقل مجوز و دسترسی باشند. برای مشاهده یک نمونه از نرم افزارهای پورتال مشتری می توانید اینجا کلیک کنید. و یا اگر هنوز نمی دانید CRM چیست این مطب را از دست ندهید.

چرا از پورتال مشتریان استفاده می کنیم؟

یک پورتال مشتریان فرصتی است برای گسترش پیاده سازی لازم برای سازمان ها و کسب و کارهایی که مستقیماً وارد شده اند و با مشتریان خود تعامل دارند. در ادامه برخی از مثال های رایج در مورد توسعه پورتال مشتریان ها بیان شده است. در اینجا مثال هایی از زمان استفاده از پورتال مشتریان ذکر شده است:

 • هنگامی که کاربران خارجی به ایجاد داده در نرم افزار CRM احتیاج دارند، مانند موارد پشتیبانی، سفارشات یا داده های سفارشی.
 • هنگامی که کاربران خارجی به مرور داده های CRM احتیاج دارند، مانند کمیسیون و درآمدهای برای فروشندگان، اطلاعات محصول و مقاله های دانش بنیان.
 • هنگامی که کاربران به بروز رسانی داده ها در CRM احتیاج دارند، مانند داده های پروفایل کاربر در زمانی که داده های هر فرد انتقال داده می شود.

پورتال مدیریت ارتباط با مشتری ( پورتال CRM ) روش موثری ارائه می دهد تا سرنخ های کسب و کار خود را مدیریت کنید. سرنخ ها می توانند از فروشندگان، وب سایت، فایلهای ورودی یا …. وارد CRM شما شوند. قابلیت های ارتباطی کامل از طریق تلفن نرم افزاری، ایمیل یا پیام کوتاه در دسترس می باشد. پورتال مدیریت ارتباط با مشتری ( پورتال CRM ) همچنین قالب های اسناد، یکپارچه سازی با سایر نرم افزارها و توانایی ارائه اسکریپت های تماس قابل سفارشی سازی برای کارمندان را ارائه می دهد.

مزایای اصلی

دسترسی ۷/۲۴- ۳۶۵ (۳۶۵ روزه، ۷ روز هفته، ۲۴ ساعته) :

 • امکان دسترسی به پورتال CRM را برای کاربران CRM فراهم کرده است. کاربران، نام کاربری و رمز عبور خود را دریافت می کنند و شرکت شما لینک منحصر بفردی برای پورتال CRM دارد. پورتال CRM می تواند با دسترسی به اینترنت و مرورگر وب در دسترس مشتریان قرار بگیرید.

نقش کاربران:

 • نقش کاربران در پورتال مشتریان
 • نقش کاربران در پورتال مشتریان
 • کاربران CRM می توانند به عنوان کابران عادی یا سوپروایزرهای (سرپرستان) CRM انتصاب شوند. کاربران عادی می توانند به سرنخ هایی که به آنها ارجاع داده شده اند یا سرنخ هایی که ارجاع داده نشده اند دسترسی داشته باشند. سوپروایزر های CRM می توانند به تمام سرنخ های دسترسی داشته باشند.


لیست های سرنخ متعدد: توانایی مدیریت سرنخ ها در لیست های متعدد.
کاربران CRM می توانند در پورتال CRM به چندین لیست دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال، کاربران CRM می توانند همزمان به سرنخ های بیمه منزل و سرنخ های بیمه اتومبیل در یک پورتال CRM مشابه تنها با انتخاب گزینه مورد نظر از یک منوی کشویی دسترسی داشته باشند.

مسیریابی سرنخ:

می توانید سرنخ ها را در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM خود بر اساس گردش کارهایی که تعریف کرده اید، گلچین کنید. نرم افزار CRM شما می تواند مستقیماً سرنخ ها را به کاربرانی که در سیستم هستند مرتبط کند. همچنین شما می توانید سریعاً فیلترهایی تعریف کنید تا مطمئن شوید که تنها سرنخ هایی که می خواهید از شما خرید کنند یا با شما کار کنند وارد نرم افزار می شوند، بدین ترتیب می توانید سرنخ ها را رد یا قبول کنید. سرنخ ها همچنین می توانند بر اساس تعداد کلی سرنخ هایی که می خواهید کار کنید تعیین شوند. مجموع سرنخ ها می تواند در نرم افزار CRM بصورت دقیقه ای، ساعتی، روزانه، هفتگی یا ماهیانه محدود شوند.

قابلیت سفارشی سازی کامل برای لیست سرنخ ها
هر لیستی می تواند پیکربندی خودش را در نمایش داشبورد، ویرایش پنجره سرنخ، قالب اسناد و اسکریپت های کاربران داشته باشد.

گزینه های تحویل چندگانه
سرنخ ها می توانند درون نرم افزار  CRM ایجاد شوند یا از فروشندگان یا وب سایت های شما وارد نرم افزار CRMM شوند.

قالب های اسناد
هر لیست می تواند بنا به نیاز شما، قالب های مختلفی برای اسناد داشته باشد. قالب های اسناد می توانند برای قرارداد ها، جزوه های اطلاعات درباره محصولات یا سایر مواردی که باید به دست سرنخ برسد، استفاده شود. قالب ها می توانند کاملاً با توکن ها خصوصی سازی شوند، قالب ها به شما این امکان را می دهند تا سند را با اطلاعات نام ها، نام خانوادگی، آدرس ها خصوصی سازی نمایید. اسناد به صورت پی.دی.اف ایجاد می شوند و می توانند برای مشتری ایمیل شوند یا در کامپیوتر شخصی شما ذخیره شوند.

ارتباطات

 • ارتباطات در پورتال مشتریان
 • ارتباطات در پورتال مشتریان
 • تنها با یک کلیک، ایمیل ها و پیام های کوتاه را از متقاضیان یا سر نخ ها دریافت  یا ایمیل و پیام های کوتاه را برای آنها ارسال کنید.


فعالیت ها / قرار ملاقات ها:
برای اینکه بتوانید قرار ملاقات ها را با اطلاعیه های یادآوری در نرم افزار CRM خود تنظیم کنید، می توانید هر فعالیت مرتبط با قرار ملاقات ها را طبق نیاز خود بروز رسانی کنید. همچنین سوپروایزر های CRM این توانایی را دارند که قرار ملاقات هایی برای کاربران آنلاین یا آفلاین در نرم افزار CRM اضافه کنند.

اطلاعیه های قرارملاقات:
هرگاه کاربران وارد نرم افزار CRM می شوند، پاپ آپ هشداری درباره نزدیک شدن به فرصت ها دریافت خواهند کرد.

میزان ارجاع سرنخ ها:
سوپروایزر های نرم افزار CRM این توانایی را دارند که سرنخ های متعددی به کاربران CRM ارجاع می دهند. سرنخ ها می توانند به یک نفر یا با انتخاب چند سرنخ بصورت همزمان ارجاع داده شوند.

اطلاعیه های سرنخ ارجاع داه شده:
کاربران آنلاین پاپ آپ اطلاعیه کوچکی دریافت می کنند مبنی بر اینکه سرنخ جدیدی به آنها ارجاع داده شده است و پس از مدت زمان بسیار کوتاهی سرنخ ارجاع داده  می شود.

رنگ پوشش سرنخ ها:
هنگامی که نرم افزار CRM را برای لیست خود پیکربندی می کنید، می توانید ظاهر سرنخ را بر اساس رتبه بندی که برای آن تعریف شده است رنگ کنید. هم پشت زمینه سرنخ مربوطه و هم متن آن می توانند بر اساس رنگ انتخابی شما رنگ آمیزی شوند.

عملیات مرحله سرنخ
فرقی ندارد که یک سرنخ به مرحله سرنخ رسیده یا از آن خارج شده باشد، عملیات خاص و قابل سفارشی می توانند تعریف شوند و از طریق نرم افزار CRM شما در گردش کار سرنخ شما اجرا شود.  ایمیل ها و یا ضمایم ایمیل می توانند به عنوان سرنخ ارسال شوند، وارد مرحله سرنخ شوند یا از آن خارج شوند. عملیات می توانند تنظیم شوند تا وضعیت سرنخ شما بصورت خودکار تنظیم شود زیرا فعالیت های مشخصی با حرکت سرنخ شما در گردش کارش تکمیل می شوند. همچنین، همانگونه که سرنخ در روند پیشرفت خود در مراحل تعریف شده حرکت می کند، می تواند بصورت خودکار بر اساس توانایی های کاربران یا نقش کاری آنها و بر اساس پارامترهایی که می توانید به سرعت تعریف و تنظیم کنید، به کاربر خاصی ارجاع داده شوند.

پیشینه ارتباط:
پیشینه ارتباط یک سرنخ را به راحتی مشاهده کنید. ایمیل های ارسالی و دریافتی، پیام ها و تماس های تلفنی را پیگیری کنید.

یکپارچه سازی با نرم افزار تلفن:
نرم افزار CRM یک تلفن نرم افزاری یکپارچه سازی شده و کامل به کاربران CRM شما ارائه می دهد:

 • توانایی استفاده از هدست USB و تلفن رومیزی
 • شماره تلفن های سفارشی برای لیست سرنخ های شما. شماره تلفن ها در تمام کد های منطقه و همچنین در شماره های خطوط رایگان، با اشتراک ماهیانه ارزان پیشنهاد می شوند و می توانند به سادگی با چند کلیک ماوس اضافه شوند.
 • قابلیت های آنلاین / آفلاین. هنگامی که آمادگی دریافت تماس ها را ندارید، آفلاین شوید.
 • تماس با یک کلیک. تنها با یک کلیک ماوس با شماره تلفن سرنخ تماس بگیرید.
 • مسیریابی تماس پیشرفته. تماس ها می توانند بر اساس فیلترهای سفارشی بر روی داده های سرنخ مسیردهی شوند، به سرنخ (بر اساس شماره تماس دستگاه ) یا وضعیت آنلاین کاربر CRM اختصاص داده شوند.
 • پست صوتی برای تک تک کاربران و برای شرکت یا لیست سرنخ ها
 • برگزاری کنفرانس از طریق تماس با ۲ یا تعدادی تماس گیرنده
 • انتقال تماس مستقیم و غیر مستقیم (Warm and blind call transfer)
 • ضبط تماس. تمام تماس های ورودی و خروجی می توانند ضبط شوند. تماس های ضبط شده می توانند به سرنخ تخصیص داده شوند.
 • هزینه ها تماس های ورودی و خروجی کم هزینه بر حسب دقیقه

بازگشت سرنخ ها:
کاربران CRM می توانند توانایی پذیرش یا رد درخواست بازگشت سرنخ را از داخل پورتال CRM  داشته باشند. کاربر CRM مرتبط با بازگشت سرنخ می توانند آنها را منتظر تایید سوپروایزر بگذارند.

کپی در CRM:
با یک کلیک، می توانید سریعاً اطلاعات CRM خود را کپی کنید و پارامترهای اصلی CRM را سالم نگه دارید.

   


پیاده سازی CRM ( مدیریت ارتباط با مشتری )

چهارشنبه 3 خرداد 1396 نویسنده: Marjan Moradi |

استراتژی برندهای معروف برای بهبود CRM

در مقالات قبلی به نقش CRM در برندسازی و برندینگ اشاره کردیم. در مطلب امروز به ۱۰ استراتژی برندهای معروف برای بهبود مدیریت ارتباط با مشتری در جهت حفظ برند خواهیم پرداخت. میلتون پدرازا، مدیرعامل موسسه Luxury ، ۱۰ استراتژی ایجاد رابطه در فروش برای فروشندگان حرفه ای تعیین کرده است که منجر به افزایش فروش، سود و حفظ مشتری می شود. فروشندگان حرفه ای به ما می گویند که مدل های فروش در بیشتر خرده فروشی ها و فروشگاه های کوچک زیر پا گذاشته می شود. بیشتر فروشندگان به جای ایجاد ارتباطات سود آور و طولانی مدت با مشتریان، تنها بر روی معاملات (فروش) متمرکز شده اند.

میزان حفظ مشتری در برندهای بسیار معروف با فروشگاه ها و شعب متعدد و کانال های موجود بین ۱۰ تا ۳۰ درصد می باشد. در زمان هایی که خریداری در فروشگاه نمی باشد همه کارمندان بیکار ایستاده اند و به همین راحتی زمان، پول و حتی فرصت های درآمد زایی شرکت خود را از دست می دهند. در اولین نگاه، فروشندگان ماهر تنها و بزرگترین هزینه برای فروشگاه ها می باشند، در حالیکه راندمان آنها با فروشندگان عادی کمتر مقایسه می شود. در این میان بازاریابی و تبلیغات توجه و سرمایه بیشتری می خواهد.

 در برند های بسیار معروف میزان حفظ مشتری بین ۱۰ تا ۳۰ درصد می باشد، حتی با فروشگاه های متعدد

در این مقاله، ۱۰ مرحله عملی قابل اندازه گیری، موثر و ساده برای حفظ مشتریان که با دقت و هوشیاری بهترین فروشندگان مارک  های مطرح دنیا گردآوری شده، بیان شده است. اگر آنها را صادقانه گسترش دهید، به طرز چشمگیری میزان دستیابی، حفظ و مراجعه مجدد مشتری شما را افزایش خواهید داد تا بتوانید برای بقاء – و حتی رشد- در این اقتصاد جهانی متلاطم تلاش کنید.

فروشندگان باید مجهز به دستگاه های موبایل پیشرفته باشند تا نه تنها معاملات را پیش ببرند، بلکه با مشتری نیز ارتباط داشته باشند. در حقیقت برای افزایش چشمگیر حفظ مشتریان ، تیم فروش خود را برای استفاده از موبایل جهت جمع آوری داده های  مشتریان مرتبط و ارتباط محترمانه و هوشمندانه با مصرف کنندگان مجهز کرده و آموزش دهید.  امروزه درصد زیادی از سرمایه گذاران در تکنولوژی فروشگاه ها بر روی ساده سازی روند فروش جهت خدمات رسانی سریعتر و بهتر به مشتریان متمرکز شده اند. شرکت اپل یکی از بزرگترین پیشگامان اجرای این هدف با ارزش در فروشگاه هایش می باشد. توجه داشته باشید که بیشتر این پلت فرم ها، صرفاً به منظور تسریع در انجام معاملات در فروشگاه، حتی در اپل استور طراحی شده اند.

تحقیقات ما نشان می دهد که بهترین فروشندگان حرفه ای، از کامپیوتر های موجود در فروشگاه زمانی بهره می برندکه فروشگاه برای تماس با مشتری آرام و خلوت می باشد. آنها حتی از دستگاه های موبایل شخصی در ساعات خلوت یا پس از ساعت کاری برای برقراری ارتباطات محکم و طولانی مدت با مشتری استفاده می کنند. هنگامی که کارمندان فروش خود را مجهز کردید، اولویت بالایی برای برقراری ارتباط در نظر بگیرید.

توقف ارسال اسپم

فروشندگان اعتقاد دارند که یکی از دلایلی که مشتریان از اشتراک گذاری ایمیل هایشان اجتناب می کنند این است که می ترسند هر روز و هر هفته با ایمیل های تبلیغاتی بمباران شوند. در نتیجه ارسال ایمیل های غیر مرتبط و اسپم به مشتریان را متوقف و ایمیل های ساده و مرتبط از طرف فروشندگان ارسال نمایید.

برای ۲۰درصد مشتریان که ۷۰ تا ۸۰ درصد درآمد زایی می کنند، همکاران فروش باید یک ارتباط انسانی را ترویج دهند. ارسال ایمیل های شخصی و فردی و داشتن یک مکالمه تلفنی ارزش مشتری و برند را بیشتر می کند. به کارمندان فروش آموزش دهید که ایمیل های مناسب و ساده ای را به مشتریانی با الویت بالا ارسال کنند و مشاهده کنند که ۵۰ درصد میزان ایمیل های باز شده افزایش می یابد. مکالمات هم به طرز چشم گیری افزایش خواهند داشت.


به اشتراک گذاری و بروز رسانی

پروفایل مشتری را آشکارا با خودش به اشتراک بگذارید ( به غیر از مواردی که در حال نگهداری داده هایی می باشید که نمی توانید آنها را با وی به اشتراک بگذارید)، و از وی درخواست بروز رسانی کنید. می توانید اعتماد و وفاداری را به صورت شفاف ایجاد نمایید. شما نباید تنها فروشندگان را به انجام این کار تشویق کنید، بلکه باید مشتری را نیز تشویق کنید.

به راحتی از مشتریان بپرسید که آیا دوست دارند که اطلاعات و پیشینه خرید خود را مرور کرده و در صورت لزوم آنها را به روز رسانی کنند تا بتوانید خدمات بهتری به آنها ارائه دهید. درست است که این ایده با کمی ریسک همراه است، اما باز هم پیشرفت طبیعی در عصر شبکه های اجتماعی و ارتباطات به نظر می رسد. آن را امتحان کنید، بر این مبنا، روش خود تغییر دهید و با صداقت با مشتریان تعامل داشته باشید.

از این کار به عنوان فرصتی استفاده کنید تا مشاهده نمایید چگونه می توانید اطلاعات مرتبط و بیشتری به دست آورید و چگونه مشتریان شما می خواهند و لازم دارند که خدماتی دریافت کنند.  این امر پیش درآمدی است برای آنچه داک سیرلز، نویسنده کتاب “مفهوم اقتصاد- وقتی مشتریان تحت کنترل هستند” در آینده می بیند.

وی زمانی در آینده نزدیک را پیش بینی می کند که مشتریان واقعاً تحت نفوذ فروشنده یا ارتباط با یک برند می باشند، مانند مالکیت کامل تمام داده های شخصی آنها. تا آن زمان، این مرحله کوچک و ساده اعتماد مشتریان را به دست می آورد و به شما دیدگاه های ارزشمندی می دهد، اما تنها برای کسانی که با صداقت کامل و شجاعت عمل می کنند.

به اندازه کافی کارمند داشته باشید

در فروشگاه های فعلی، فروشندگان بیشتری استخدام کنید. فروشندگان اعتراف می کنند حتی اگر برندها ، بیشتر فروشگاه های خود را در مکان های خلوت تاسیس کنند، باز هم با کمبود نیروی انسانی مواجه می باشند. مدیران سعی می کنند که به راحتی از همین تعداد کارمندان برای زمان های شلوغ فروشگاه استفاده کنند تا اینکه به فکر ایجاد ارتباط باشند.

نتیجه کمبود نیرو در ساعت شلوغ فروشگاه و ازدیاد کارمند در زمان های خلوت، رسیدن میزان ریزش مشتری به مرز هشدار دهنده می باشد. به جای این رویکرد غیر منطقی برای استخدام کارمندان، ابتدا سعی کنید که به اندازه کافی نیرو استخدام کنید تا آنها بتوانند زمانی که فروشگاه ها پر هستند هماهنگی های لازم را انجام دهند و همچنین تجارب خارق العاده ای برای مشتریان ایجاد کنند.

از کارمندان به طرز هوشیارانه ای در زمان های خلوت استفاده کنید تا مرتباً با مشتریان فعلی خود در ارتباط باشند و با آنها تماس داشته باشند، مشتریان گذشته را بازیابی کنند و تعداد مشتریان بالقوه را افزایش دهند. خود را به خطر نیاندازید، عملکرد فروشندگان را بهینه سازی کنید، رضایت مشتری را مشاهده نمایید و برقراری ارتباط را افزایش دهید.  فروشندگان اعتراف می کنند که بسیاری از فروشگاه ها به اندازه کافی نیرو ندارند، حتی اگر برندها، فروشگاه های بیشتری در مناطق خلوت ایجاد کنند.

مطمئن شوید در صورتی که مشتریان اطلاعات تماس خود را ارائه نمی دهند اطلاعات تماس فروشندگان را دارند. ممکن است فکر کنید این امر در بیشتر فروشگاه های لوکس و خاص یک کار استاندارد است که فروشندگان اطلاعات تماس خود را به مشتری ارائه دهند تا با آنها مستقیماً تعامل داشته باشند. اما اینگونه نیست. بسیاری از فروشگاه ها این اجازه را به فروشندگان نمی دهند یا کارت ویزیت های اصلی فروشگاه را در اختیار آنها قرار می دهند.

برای هر یک از اعضای تیم فروش خود کارت ویزیت شخصی تهیه کنید. سپس، مطمئن شوید که هر کدام از فروشندگان کاملاً آموزش دیده اند و تمرین کرده اند تا به گونه ای رفتار کنند که اعتماد مشتری را جلب کنند، حتی اگر مشتری تمایلی نداشته باشد که فوراً اطلاعات خود را به اشتراک بگذارند.

شما می توانید آشکارا نام و نام خانوادگی، ایمیل و شماره تلفن فروشنده را در رسید خرید نمایش دهید تا تضمین کنید که هر مشتری می تواند با کارمند خاصی در فروشگاه در تماس باشد. تضمین کنید که فروشندگان با تخصص، اعتماد و دلسوزی به مشتری احترام می گذارند و در مواقع لزوم مشتری می توانند با وی تماس بگیرند.

ارجاع مجدد ارتباطات

هنگامی که کارمندی از سیستم کاری شما خارج می شود، بلافاصله ارتباط را به شخص دیگری ارجاع دهید. مشتریان خرده فروشی نشان داده اند که یکی از سرخوردگی های آنها اغلب زمانی اتفاق می افتد که فروشنده مورد علاقه آنها شرکت را ترک کرده، و شرکت به گونه ای رفتار کرده است که انگار ارتباطش را با مشتری قطع کرده است. مشتری هرگز به فردی دیگر ارجاع داده نمی شود یا هیچ ارتباطی برای حفظ ارتباط با برند برقرار نمی شود.  این امر می تواند یک فرضیه باشد زیرا مشتری که علاقه زیادی به برند دارد، حتی با وجود قطع ارتباط، احتمالاً باز هم می خواهد که از این برند مجدداً خرید کند. فرایند توسعه یافته ای ایجاد کنید تا هرگاه فروشنده ای فروشگاه شما را ترک کرد، مدیران فروشگاه تلاش واقعی و موثری انجام دهند تا مشتری با فروشنده دیگری ارتباط برقرار کند.

درست است که این وضعیت ممکن است خیلی درست نباشد، اما فروشگاه ها نمی توانند به دلیل عدم همکاری یک فروشنده، مشتریان خود را به سادگی از دست بدهند.  هنگامی که فروشندگان شرکت را ترک می کنند، مشتری را انتقال دهید و ارتباط وی را مجدداً به فروشنده دیگری ارجاع دهید.

برقراری ارتباط و جذب توریست به اندازه ارتباط با افراد محلی مهم می باشد. امروزه در فروشگاه های زیادی، خصوصاً در مراکز بین المللی اصلی مانند نیویورک و پاریس که موقعیت های درآمدزایی زیادی وجود دارند، درصد خریدارانی که توریست هستند بسیار بالا می باشد، اغلب بالای ۵۰ درصد. توریست ها به عنوان خریداران گذرا مشاهده می شوند در صورتی که بسیاری از آنها دوست دارند که از یک برند مجدداً خرید کنند.

برندها باید از  قابلیت های فروشگاه آنلاین و شعب موجود در شهر اصلی مشتری جهت برقراری ارتباط دائم با وی استفاده کنند. بسیاری از برندها فروشندگانی استخدام کرده اند تا داده های لازم مشتریان توریست را جمع آوری کنند، مشتریان را به شعب موجود در شهر اصلی خود منتقل کنند، آنها را راهنمایی کنند تا بصورت آنلاین خرید خود را انجام دهند و گاهی اوقات ارتباط دائمی حتی از راه دور برقرار کنند.

امروزه در فروشگاه های دیجیتال جهانی، هیچ بهانه ای برای رفتار کردن با توریست به عنوان خریدارانی که یک بار خرید می کنند و از دست دادن مشتریان بزرگ وجود ندارد. ایجاد ارتباطات طولانی مدت با توریست ها منجر به افزایش درآمد در سرتاسر شبکه جهانی چند کاناله برند می شود.

برنامه های بازگشت مشتری

برنامه بازگشت خلاقانه ای ایجاد کنید تا مشتریان وفادار بتوانند دوستان خود را به یک تجربه شخصی خوب دعوت کنند. اکثر برندها هنوز از برنامه های حفظ مشتری کارآمدی استفاده نمی کنند، اما خوشبختانه سازماندهی برنامه های بازگشت مشتری در حال حاضر  در سرتاسر دنیا در فروشگاه ها و برند های لوکس انجام می شود.

مراجعه کنندگان زمانی جذب می شوند که فروشندگان اعتماد آنها را جلب کرده و ارتباط طولانی مدتی را با مشتری برقرار کنند.  حتی پس از آن، کارمند باید به دقت مشتری را برای مراجعات بعدی آماده کند. این کار تلفیقی از علم و هنر می باشد.

یک برنامه آموزشی قابل اندازه گیری ایجاد کنید تا تضمین کنید که هر یک از کارمندان فروش به گونه ای با مشتری ارتباط برقرار می کنند که امکان بازگشت را فراهم می کنند و افزایش فروش با هزینه های بازاریابی پایین را مشاهده نمایید. با یک روش سیستماتیک، قابل اندازه گیری و انسانی یک رویه ثابتی در میان کارمندان فروش کلیه شعب القاء کنید.

 ارتباط با توریست ها را مانند ارتباط با شهروندان جدی بگیرید. 

توانمند سازی کارکنان

مدیران فروشگاه ها را برای رهبری روزانه تیم هایشان با معیار های عینی توانمند سازید. فروشندگان حرفه ای با عملکرد بالا به ما می گویند که کار خود را به عنوان تلاشی برای ایجاد ارتباط مشاهده می کنند. اولین و مهمترین عامل انسانیت می باشد، که باید همراه با عملکرد بالا بر اساس آموزش، تمرین آگاهانه و مربیگری باشد.

متوجه شده ایم که بهترین مدیران فروشگاه ها اصلاً مدیریت نمی کنند. آنهایی مربی هستند که کاملا با معیارهای مشتری و کارمندان فروش آشنا هستند. آنها از این معیارها برای ارزیابی عینی، القاء و رهبری تیم خود جهت موفقیت در ایجاد ارتباط روزانه استفاده می کنند. بخش پشتیبانی کسب و کار را خودکار کنید و مدیران فروشگاه ها را برای مدیریت برقراری ارتباط با کارمندان و مشتریان توانمند سازید.

حتی بیشتر پیش بروید و برای اطلاع از فروش هفتگی با کارمندان فروش، نه مدیران فروش، تماس بگیرید تا جمع آوری داده ها و به روز رسانی فرایند حفظ مشتری را به شما اطلاع بدهند. میزان فروش همراه با حفظ فروشندگان افزایش می یابد.

گزینه ای متفاوتی را در نظر بگیرید

اگر مشتری از ارائه آدرس ایمیل خود امتناع کرد، شما به آنها یک آدرس ایمیل ارائه دهید. این ایده جدیدی است که اکنون طرفدار دارد. همانطور که قبلاً بیان کرده ایم، کارمندان فروش به ما می گویند که به دلیل ترس از ایمیل های بازاریابی که بیشتر از اینکه روشی برای برقراری ارتباط شخصی با برند درنظر گرفته شود به عنوان اسپم شناخته می شود، مشتریان به ویژه مشتریان سطح بالا، تمایلی برای اشتراک گذاری آدرس ایمیل خود ندارند.

درباره استفاده از نوع جدیدی از نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری و فروشندگان مانند نرم افزار CRM  فکر کنید.  این نرم افزارها به مشتریان شما کمک می کنند تا بدون به خطر انداختن آدرس های خصوصی خود، آدرس ایمیل و صندوق ورودی ایجاد کرده و برای دریافت ایمیل از برند شما از آن استفاده کنند.

بازیکن معروف هاکی، Wayne Gretzky، در جواب این سوال که چگونه در این ورزش مطرح شده است گفت:

 • من جایی که توپ ا ست نمی روم، من جایی می روم که توپ در حال رفتن است.
 • مدیریت ارتباط با مشتری (  CRM ) جایی است که توپ هست و مدیریت ارتباط با کارمندان جایی است که توپ  در حال رفتن است.

تکنولوژی در دنیای فروشگاه ها و خرده فروشی های امروز بسیار مهم می باشد، اما در حال تبدیل شدن به یک ابزار می باشد. پیاده سازی CRM ( مدیریت ارتباط با مشتری ) و  VRM (مدیریت ارتباط با فروشندگان ) تقریباً بدون نیاز به افرادی است که از این ابزارها برای ایجاد ارتباط با مشتری دائم بهره می برند.

گروه فناوری اطلاعات آوب، توسعه دهنده نرم افزار CRM  مفتخر است که برای توسعه ارتباطات قوی با مشتری و کارمندان با برند ها و فروشگاه های لوکس و معتبر همکاری دارد و کاملاً می داند که چگونه باید از این ۱۰۰ مرحله برای نظارت بر فروش استفاده کنید.

این مراحل عملی، هنگامی که جداگانه یا با یکدیگر پیاده سازی می شوند، به طرز چشمگیری فروش و سود شما را در اقتصاد جهانی بی ثبات افزایش و تغییر چشم انداز فروشگاه ها را ارتقاء خواهند داد.

   


ویژگی‌های رایج یک بیانیه چشم‌انداز خوب

پنجشنبه 3 فروردین 1396 نویسنده: Marjan Moradi |

یکی از قدرتمندترین و تاثیرگذارترین واژگان در هر کسب‌وکار «بیانیه چشم‌انداز» است چرا که چگونگی سازمان در آینده را به تصویر می‌کشد و نقشه راه سازمان را برای رسیدن آینده مشخص می‌سازد. 


ویژگی‌های رایج یک بیانیه چشم‌انداز خوب را می‌توان این‌گونه توصیف کرد: 
• اختصار: به آسانی برای کارکنان به خاطر سپرده و تکرار شود. 
• شفافیت: هدف اصلی کسب‌وکار را تعریف کند. 
• آینده‌گرایی: تشریح کند که شرکت در آینده مشخص از جایگاه فعلی به کجا می‌رسد. 
• پایداری: چشم‌اندازی بلندمدت را ارائه می‌کند و بعید است تغییرات بازار و تکنولوژی تغییراتی جدی در آن به‌وجود آورد. 
• چالش‌برانگیز: سهل‌الوصول نبوده و برای رسیدن به آن سازمان نیازمند تلاش فراوان باشد. 
• الهام بخشی: موجب ایجاد انگیزش در کارکنان شود و برای آنها مطلوب باشد.


اما با فرض اینکه موفق به تهیه و تدوین بیانیه چشم‌انداز شده باشید، نقش شما به عنوان رهبر سازمانی در به اشتراک گذاری با رده‌های مختلف کارکنان بسیار حائز اهمیت است. 
در مطالعه معتبری در سال 2012 در خصوص ویژگی‌های رهبران، بیش از 71 درصد کارکنان اظهار کرده‌اند که از رهبران خود الهام بخشی و به اشتراک‌گذاری چشم‌انداز سازمان را انتظار دارند. 
این نکته مهم است که ارتباط و درک چشم‌انداز تنها برای رهبران یک سازمان از اهمیت برخوردار نیست، اگر کارکنان نتوانند تصویر شفاف و روشنی از چشم‌انداز داشته باشند، هرگز نخواهند توانست چگونگی تحقق آن را تصور کنند. به عبارت دیگر چشم‌انداز تنها متعلق به رهبران سازمان نیست. هنگامی که چشم‌انداز در یک سازمان به درستی به اشتراک گذاشته می‌شود، جذب افراد، نگهداری کارکنان با انگیزه و همچنین انرژی و اعتماد به نفس کارکنان برای مقاومت در برابر موانع و چالش‌های پیش‌روی سازمان برای رسیدن به موفقیت بسیار آسان خواهد بود.


برای به اشتراک گذاری موفق چشم‌انداز اقدامات زیر را انجام دهید: 

1. از زبان نمادین استفاده کنید. به تجربه دیده شده است که رهبران الهام بخش از استعاره و تمثیل استفاده می‌کنند و مثال، مصداق و حکایات مرتبط ارائه می‌کنند. مطابق با بررسی‌های انجام شده، استفاده از این روش تاثیرگذاری مستقیم بر نیمکره راست مغز و در نتیجه ماندگاری بالای مفهوم در ذهن مخاطبان است. بدون تردید یکی از معروف‌ترین سخنرانی‌های دوران ما، سخنرانی معروف«من رویایی دارم» دکتر مارتین لوترکینگ است که جلوه‌های استفاده از استعاره در سخنرانی او به خوبی دیده می‌شود. برای مثال او در بخش هایی از این سخنرانی می‌گوید:«اکنون زمان آن است که کشور ما از ریگ‌های روان نژادپرستی به سرزمین حاصلخیز برادری تبدیل شود.» 

2. تصویر ذهنی ایجاد کنید. اگر از شما سوال شود که اولین چیزی که پس از شنیدن واژه «پاریس، فرانسه» به ذهن شما می‌رسد را تصویر کنید چه پاسخی خواهید داد؟ بدیهی است اولین چیزی که به ذهن هر شخصی می‌آید مساحت شهر پاریس یا تعداد جمعیت آن نیست! بلکه اکثر افرادی که به این سوال پاسخ می‌دهند از تصویر ذهنی قوی که از شهر پاریس دارند استفاده می‌کنند و پاسخ هایی مانند «برج ایفل»، «موزه لوور»، «خیابان شانزه لیزه» و... را ارائه می‌کنند. 
سعی کنید در ارائه ها، سخنرانی‌ها و ارتباطات خود با کارکنان برای به اشتراک گذاری چشم‌انداز، یک نشانه مشخص، طعم، بو، مزه و حس کاملا قوی قابل لمس منتقل کنید. یادتان باشد که بسیاری از افراد با دلیل و مدرک برای قبول چشم‌انداز متقاعد نمی‌شوند بلکه عواطف، احساسات و عامل اصلی است که آنها را قانع خواهد کرد. 

3. برای ارتباطات مثبت به‌طور مستمر تمرین کنید. برای اینکه یک رهبر سازمانی در پرورش روحیه کارکنان خود و جلب توجه آنها به یک چشم‌انداز موفقیتی چشمگیر کسب کند، باید «خوش بین» و «مثبت اندیش»، «انعطاف‌پذیر» و «با اعتماد به نفس» باشد. اخیرا یکی از مدیران عامل شرکت‌های ایرانی در سخنرانی جشن آغاز سال خود بیش از 25 بار از واژه «متاسفانه» استفاده کرده بود و جالب اینکه، کارکنان این واژه را دقیقا شمرده و به‌خاطر سپرده بودند! آنچه مهم است درباره کارکنان خود بدانید آن است که آنها اظهارات منفی را نسبت به واژگان مثبت خیلی آسان‌تر به ذهن خود می‌سپارند و این موضوع به‌طور موثر روی بهره‌وری آنها موثر است. بنابراین رهبران باید در سخنرانی ها، صحبت‌ها و حتی گفت‌وگوهای روزانه خود بسیار دقت داشته باشند. 
البته یادآوری این نکته نیز مهم است که «مثبت اندیشی» به معنای نادیده گرفتن واقعیت‌ها نیست، حتی لازم است گاه به اشتباهات اعتراف کرد و فشارهای وارد بر کسب‌وکار را به کارکنان یادآوری کرد اما باید در ارتباطات با کارکنان، آنها به این باور برسند که پس از تاریکی دشواری‌های کسب‌وکار، طلوع روشنی در انتظار شرکت و کسب‌وکار است. 

4. احساسات خود را بیان کنید. مطالعات انجام شده روی رهبران کاریزماتیک و تاثیرگذار نشان می‌دهد که این افراد به آسانی احساسات خود را به دیگران نشان می‌دهند. بیشتر لبخند می‌زنند، شمرده و تاثیرگذار صحبت می‌کنند، کلمات را واضح ادا می‌کنند و از زبان بدن خود به شکل مناسب استفاده می‌کنند. بنابراین سعی کنید با استفاده از این رفتارها انرژی را به کارکنان خود منتقل کنید. 

5. داستان‌گویی کنید. داستان‌ها در تهییج افراد بسیار قوی عمل می‌کنند. بسیاری از ما رویاهای روزهای بزرگسالی خود را از داستان‌هایی داریم که والدین ما برایمان تعریف و تکرار کرده‌اند. استفاده از داستان‌گویی موجب می‌شود تا بتوانید از نظر احساسی بر کارکنان خود اثرگذاری داشته باشید و آنها با این روش تا مدت‌های طولانی چشم‌انداز تعریف شده را به ذهن خود خواهند سپرد. 

به خاطر داشته باشید ایجاد و به اشتراک‌گذاری چشم‌انداز یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های یک رهبر کسب‌وکار است و زمانی که شما بتوانید حس مشترکی از چشم‌انداز در سازمان خود ایجاد کنید، قادر خواهید بود رهبری بسیار اثربخش‌تری داشته باشید.


   


نرم افزار CRM چیست؟

جمعه 21 خرداد 1395 نویسنده: Marjan Moradi |

نرم افزار CRM چیست؟


آیا شما یک مدیر کسب و کار یک سازمان است که سرمایه گذاری کرده است به شدت شما فکر می کنم بیش از حد به شدت در یک سیستم CRM / SFA و مشکل خود شیطان گرفتن مردم به استفاده از آن؟ سپس این داستان ممکن است باز کردن چشم خود در چرا CRM با ارزش را به فروش حرفه ای است و نه فقط یک ابزار مدیریت کمک کند.

پوش بک از مردم بی رحم است. خرید و فروش مردم حساب کردن آن است همه بیش از حد سخت و استدلال می کنند به شدت که آن را در راه فروش می شود با اضافه کردن دولت بیشتر، به این معنی زمان کمتر در مقابل مشتریان.

شما مردم خدمات مشتریان ادعای آن را تخلیه در زمان و اثرات تعداد نمایش داده شد که آنها می توانند حل و فصل است. مردم مالی می گویند آن را در راه تعقیب بدهکاران می شود. چه خمره؛ یادداشت ها و کیفیت آن یادداشت که شما را به CRM امروز قرار دادن پرونده های انکار ناپذیر با زمان و یک تمبر تاریخ که شما ممکن است لازم باشد برای دفاع از کار خود را فردا هستند.

CRM است به مراتب بیشتر از یک ابزار فروش برای مدیران فروش به نگه داشتن چشم بر آنچه که مردم فروش خود را انجام می دهند.

در حرکت صعودی، برخی از پرسنل فروش های هوشمند خواهد شد CRM به عنوان شکارگاه خود را برای چشم انداز جدید و کسب و کار جدید استفاده کنید، برای آنها آن را به بهترین کمک های فروش آنها است. داشتن چشم انداز خود را در سیستم CRM حداقل بدان معنی است که آنها می توانند با دیگر فروشندگان در کسب و کار می شود آب پز.

همچنین، هنگامی که مردم خود را از نرم افزار CRM چیست استفاده درستی به این معنی که مالکیت معنوی همکاری شما را در خانه در مورد مشتریان و چشم انداز خود را نگه دارید حداقل است، دانش در مورد تعامل ناقص است و هیچ رابطه واقعی این است که آشکار اگر کسی به وجود در نرم افزار CRM چیست است.

بیش از ابزار مدیریت فروش

آن را دوست دارم یا نه، CRM است به مراتب بیشتر از یک ابزار فروش برای مدیران فروش به نگه داشتن چشم بر آنچه که مردم فروش خود را انجام می دهند. این یک مخزن برای اطلاعات ارزشمندی است که به شما می دهد یک نگاه در رابطه شما با مشتریان خود، در طول زمان است. اطلاعات با ارزش مکاتبات ایمیل، اطلاعات تماس در که تصمیم گیرندگان، تاثیرگذاران و در سوابق فعالیت های ساخته شده طی یک تماس تلفنی و یا یک قرار ملاقات است.

خدمات به مشتریان، امور مالی و عملیات همچنین می توانید از جزئیات مهم به CRM اضافه کنید، به مدیریت حساب یک تصویر لحظهای از حساب روز به روز، بر روی صفحه نمایش، و یا در یک I-پد یا دیگر دستگاه های تلفن همراه است.

بسیاری از زمینه های اضافی در CRM اجازه می دهد ورود و اطلاعات خاص مانند تولد و «خارج از کار« منافع پرسنل استراتژیک در سازمان مشتری خود را و چشم انداز وجود دارد. اگر این اطلاعات صحیح استفاده می شود و صمیمانه آن را می توانید رابطه به یک سطح کاملا جدید است.

چگونه من یک فوق العاده برای کاربران CRM برای دریافت کردن پایین نردبان لیگ فروش شد

پس چگونه کسب و کار به دور این نوع رفتار؟ مدیر فروش چه باید انجام دهید به نوبه خود CRM را به یک ابزار کسب و کار که به کسب و کار می افزاید: ارزش؟ من یک مشترک واقعی به عقیده زیر است: "اگر آن را در CRM نیست، آن اتفاق نمی افتد."

حرفه ای فروش من در یک درجه یک مخابراتی آغاز شده و من تا به حال بدترین قلمرو در جهان؛ به خوبی از آن پرتاب سکه بین داگ، که قلمرو شکل روستایی بود، و من بود.

انتظار در فروش است که یک مبتدی تا سه ماه امداد هدف که در آن به ساخت یک خط لوله است که شروع به میوه در روز اول از ماه چهارم. اگر در پایان ماه چهارم به هدف است پس از آن ملاقات یک بحث اتفاق می افتد و یک اخطار شفاهی به شما می شود با هیچ مشت کشیده تحویل داده است. ماه بعد، اگر شماره خود را انجام دهد آن را یک هشدار کتبی و رسمی است. پس از ماه آینده توسط یک هشدار دوم به نام سومین و آخرین. در اصل این یک چرخه شش ماه است که آنچه باید زنگ های هشدار را با تمام کارفرمایان حلقه زمانی که فرد از فروش آنها با توجه به استخدام تنها در شغل قبلی خود را برای تنها شش ماه بوده است.

نرم افزار CRM چیست؟
زندگی من فروش زمانی که مدیر فروش پاره دیوار خاک و اجازه همه به شکار آزادانه در هر منطقه جغرافیایی یا عمودی ذخیره شده است. زمین بازی سطح بود، اما قوانین، البته، که در اطراف CRM ساخته شد وجود دارد. او با قانون 90 روز که اظهار داشت که آمد "اگر هیچ فعالیت بر روی یک چشم انداز در 90 روز وجود دارد و یک نفر دیگر فروش درخواست حساب، باید آن را تحویل." صرف نظر از اینکه نقل قول کرده اند اگر هیچ چیز در آنجا انجام شده است CRM را پس از آن هیچ تعامل است، اذعان داشت. من شکارچی شد بر اساس قانون "اگر آن را در CRM نیست، آن اتفاق نمی افتد." من به شهر رفت. من CRM بهتر از هر کسی در کسب و کار دانست و شکار برای کسب و کار خستگی ناپذیر. قانون 90 روز برای من یک "مروارید گیر" (زبان عامیانه تالار برای واقعا خوب) بود. همچنین خوب است برای کسب و کار بود چرا که شما دیگر نمی تواند به یک کلاهبردار شود و فقط بر روی یک شمع از چشم انداز نشستن، شما هم اکنون به حال به عمل، و اضافه کردن فعالیت به CRM.

زندگی من فروش زمانی که مدیر فروش پاره دیوار خاک و اجازه همه به شکار آزادانه در هر منطقه جغرافیایی یا عمودی ذخیره شده است.

نرم افزار CRM چیست ناجی من بود. نه تنها آن را به من ارائه پلت فرم به معدن طلا آن را به من در تعدادی از موارد که در آن ادعا شده بود که نقاط عطف پروژه خاص بود برآورده نشده است را نجات داد: آنها مطمئن به حال، آنها در نرم افزار CRM چیست، زمان و تاریخ مهر شد. علاوه بر این آن را یک ابزار همکاری ارائه شده به طوری که من می تواند ببینید که چه پرسنل خدمات به مشتریان به مشتریان من صحبت می کردند در مورد؛ آن نیز به من نگاه مالی به طوری که ما می تواند همه مشاهده هر گونه مسائل پرداخت که خط نیست تا با سیاست های مالی ما وجود دارد.

یک چیز مهم دیگر اتفاق افتاده است که می تواند فاجعه بار بوده است. در آن روزها همه چیز اقامت در C من: // درایو و تمام ایمیل های در من پوشه چشم انداز اوراق بهادار. زمانی که کامپیوتر من به صفحه آبی مرگ رفت آن یک فاجعه کل نیست زیرا هر ایمیل مهم مشتری، پیشنهاد، سابقه تماس تلفنی و دیگر توجه داشته باشید قابل توجهی در CRM زندگی می کردند.

قوانین تعامل

 • برای زندگی از من من نمی که یک سازمان از هر اندازه بر روی CRM خود تکیه نمی شدت. از همه از سیستم من استفاده کرده اند، من کشف کرده اند که فروش بالای افرادی که استفاده از CRM به درستی به خوبی در بالا به کسانی که نمی صعود خواهد کرد. روابط آنها با مشتریان خود را قوی تر و مالکیت معنوی است که در درون یک حساب کاربری وجود دارد که در واقع در CRM ساکن برای خوب از سازمان است. من مقدار زیادی از سیستم های CRM، برخی را که یک روز کامل آموزش زیرا آنها حسی نیست اما من پیدا کردم از Microsoft Dynamics CRM 2011 به ترین فروش زرنگ و دانا، ساده ترین و ساده ترین راه برای همکاری استفاده کرده اند. جهان می داند کنوانسیون مایکروسافت و CRM در چشم انداز قرار می گیرد.
 • آقای مدیر فروش، CRM پادشاه است، زنده باد پادشاه. به منظور تغییر رفتار شما ممکن است نیاز به بررسی قواعد تعامل. تغییر قوانین به طوری که زمین بازی سطح می شود. همه مردم فروش مساوی و عادلانه می توانید شکار. این نظر در نظر گرفته من این است که تماس با اگر چشم انداز تا به حال نه در CRM در 90 روز در حال حرکت آن را به سمت یک قرار ملاقات و یا بهبود رابطه سپس آن را باید بازی منصفانه برای همه. آن را در بهترین منافع سازمان شما می باشد. ایجاد یک "فقط خواندنی" از همه سرزمین های در CRM کمک خواهد کرد به نگه داشتن همه صادق باشید.


CRM مخزن برای طلا است

فریاد گرفتن من از روز من در برطرف که من هنوز استفاده از امروز است "اگر آن را در CRM نیست، آن اتفاق نمی افتد." این است که نزدیک به عقیده من فروش تراز وسط قرار دارد، "اگر شما را شکار نمی، شما دان ' تی غذا خوردن. "قرار دهید هر دو با هم و شما باید یک پیشنهاد فروش قدرتمند است.

بنابراین آقای مدیر کسب و کار، CRM است شلاق مورد استفاده قرار گیرد به کتک زدن مردم فروش بلکه یک راه مهار، همکاری و اطلاعات استخراج مشتریان و چشم انداز خود را به ایجاد روابط قوی تر است. CRM همچنین سازمان شما فراهم می کند با زمان و تاریخ مهر، یادداشت های تاریخی جزئیات طول، عرض و عمق رابطه شما را با مشتریان خود داشته باشد.
   


نرم افزار CRM رایگان

جمعه 21 خرداد 1395 نویسنده: Marjan Moradi |

نرم افزار CRM رایگان

آنکه واژه " نرم افزار CRM رایگان" و تمام ایده های انواع احتمالا به ذهن می آیند مانند "آزاد"، "چابکی"، و "سرعت". با این حال، با هر پروژه IT، مهم این است که در منافع کسب و کار در مقابل هزینه های نگاه به شیوه ای که فراتر از تعمیم می رود. یکی از این روش برای تحلیل هزینه فایده برای منبع باز پروژه های داده های بزرگ ارزش فعلی خالص (نرم افزار CRM رایگان) است.

این غیر معمول نیست برای پیدا کردن جامعه فناوری در مورد امکانات منبع باز هیجان زده است. و این دلیل خوبی به عنوان تصویب منبع باز فن آوری داده های بزرگ ممکن است شرکت های انعطاف پذیری در نمودار مسیر خود را ارائه می کنند، توانایی نوآوری سریع تر و حرکت در سرعت کسب و کار. و با این حال، آن مشاوره مریم است که به طبع برخی از دیوانگی در اتخاذ منبع باز با یک تجزیه و تحلیل مالی.

در بسیاری از روش های برای توجیه یک پروژه آن وجود دارد. آنها از بازپرداخت ساده تا پیچیده تر مانند محاسبه ارزش فعلی جریان های نقدی. مدیران مالی استفاده نرم افزار CRM رایگان برای دیدن اگر یک پروژه در نهایت در پول بیشتری به ارمغان خواهد آورد از هزینه آن است. نرم افزار CRM رایگان نیز برای رتبه بندی پروژه ها به منظور اولویت زمانی که گزینه های رقیب وجود دارد استفاده می شود.

دقیقا همان چیزی نرم افزار CRM رایگان است؟ تعریف Investopedia به دنبال: "ارزش فعلی خالص (نرم افزار CRM رایگان) تفاوت بین ارزش فعلی جریان های نقدی و ارزش فعلی جریان های نقدی است" برای شروع یک تجزیه و تحلیل نرم افزار CRM رایگان، شما نیاز به تعیین سه چیز است:

 •     مبلغ سرمایه گذاری اولیه
 •     جریان های نقدی افزایشی (برای عمر مفید پروژه)
 •     هزینه سرمایه


مبلغ سرمایه گذاری شده اولیه است که احتمالا بیش از حد دشوار است را پیدا کند. این اساسا پول مورد نیاز برای دریافت پروژه آغاز شده است. هزینه شرکت های بزرگ سرمایه می توان با پرسیدن مالی شرکت خود را حرفه ای برای خود / بهترین تخمین او (من توصیه نمی تلاش برای محاسبه هزینه های شرکت خود را از سرمایه مگر اینکه شما یک دله هستید مسلم و قطعی نیست مجازات که سمت چپ بهتر است به مردمی مالی ).

در حال حاضر به بخشی از مشکل. جریان های نقدی افزایشی، و یا "پول نقد" که رفتن به به کسب و کار آمده از داده های بزرگ خود را پروژه منبع باز.
نرم افزار CRM رایگان
در اینجا فرایند است: تعیین بهترین تخمین خود را برای درآمد های دریافتی از پروژه پیشنهادی و سپس تفریق کردن هزینه های افزایشی از جمله آب و برق به طور بالقوه بالاتر به عنوان یک نتیجه از پروژه داده های بزرگ خود را، آموزش های اضافی، سربار اضافی و / یا حقوق، تعمیر و نگهداری نرم افزار در حال انجام، پشتیبانی شرکت هزینه ها، و استهلاک (اگر شما در حال خرید یک سخت افزار دستگاه یا کالا). سپس تفریق کردن مالیات، اضافه کردن استهلاک در، و اضافه کردن در هر مقدار نجات تجهیزات کامپیوتری اگر به طور خاص برای پروژه خود را خریداری کرد.

بیایید در مورد مناطقی که پول نقد افزایشی ممکن نشان می دهد تا صحبت کنید. برای مثال، وقتی در حال حرکت به منبع باز، گاهی اوقات یک پروژه عدم بارگیری ETL به هادوپ به عنوان یک محل برای صرفه جویی در هزینه شناسایی شده است. در این مثال، اولین بار هزینه فعلی خود را با مجوز ETL، توسعه و حمایت مداوم را تعیین و سپس کشف کردن آنچه آن را "هزینه" به جای این روند با پشتیبانی منبع باز و توسعه است. یادت باشه؛ بسته به بلوغ پروژه منبع باز، ممکن است هزینه های پنهان از جمله الزامات آموزش های اضافی، اضافه امنیتی، بالاتر از هزینه های توسعه انتظار می رود، و افزایش اتهامات به نگهداری یک محیط در دسترس بودن بالا.

ورزش از تعیین جریان های نقدی افزایشی عنوان یک نتیجه از منبع پروژه داده های بزرگ باز خود را آموزشی در حق خود است، به عنوان آن را به طور کامل ممکن است به کشف پس انداز شما فکر می از منبع باز نتیجه ممکن را نشان ندادند. با این حال، به خاطر بحث، فرض در واقع افزایشی جریان نقدی خالص برای پروژه در دست وجود دارد.

در حال حاضر زمان برای محاسبه آن است. اکسل دارای یک تابع نرم افزار CRM رایگان (شکل 1) و یک ماشین حساب مالی کسب و کار کار می کند فقط به عنوان خوب به برق وصل کردن شماره خود را.


در پایان محاسبات خود را شما باید یک مقدار دلار، مثبت یا منفی نشان می دهد که نرم افزار CRM رایگان برای منبع باز پروژه داده های بزرگ خاص خود را دارند. هر چیزی مثبت از نظر نرم افزار CRM رایگان باید یک پروژه "شرایط" و نرم افزار CRM رایگان منفی به معنای این پروژه باید کاهش یافته است.

نرم افزار CRM رایگان ممکن است برای تصمیم گیری کسب و کار باشد تنها معیار شما نیست. و البته دلایل دیگری از مالی به اتخاذ منبع باز فن آوری داده های بزرگ (ما در این در مقالات بعدی نگاه) وجود دارد. با این حال، نرم افزار CRM رایگان ارائه می دهد نگاه قانع کننده که آیا ارزش فعلی جریان نقدی مورد انتظار از منبع باز پروژه داده های بزرگ پیشنهاد خود را بیش از آنچه که به طور بالقوه بیرون رفتن از نظر پول نقد. نرم افزار CRM رایگان همچنین می توانید نشان می دهد که پروژه داده های بزرگ باید اول اگر شما پروژه های رقیب و سرمایه محدود کمک کند.

به طور کلی، نرم افزار CRM رایگان یک راه عالی برای تست فرضیات مالی خود و توجیه در ذهن و خود را مدیران اجرائی خود را، که آیا یک پروژه منبع باز خاص مناسب برای شرکت شما است.


   


نرم افزار CRM

جمعه 21 خرداد 1395 نویسنده: Marjan Moradi |

نرم افزار CRM بر پایه نیازهای شرکت های ایرانیما در دنیای دیجیتال زندگی می کنند و در اینترنت در حال پخش است نقش مهمی در فرایند خرید از چشم انداز است. فرایند نرم افزار CRM شروع می شود که چشم انداز نیاز تشخیص و جستجو برای اطلاعات که نیاز به انجام برسانند. امروز، این همواره با یک جستجوی آنلاین اتفاق می افتد. هنگامی که مشتریان به صورت آنلاین و به دنبال اطلاعات، آنها را با بسیاری از اطلاعات هولناک است. این چیزی است که من سیل دیجیتال است.

سایت های نرم افزار CRM  (که در آن مشتریان به اشتراک گذاری بررسی خود)، سایت های مقایسه محصول (که در آن محصولات خود را در برابر کسانی که از رقبای حفره دار) و پس از آن، شما باید وب سایت خود را که اطلاعات مربوط به محصول وجود دارد. محصول این است که خوبی ارائه شده و وضوح به مشتریان فراهم می کند به عنوان "یک" است که برآورده نیازهای خود را در نهایت برنده خواهد شد. بنابراین، چگونه سازمان اطمینان حاصل شود که محصول خود را برنده توسط نه تنها به دست آوردن توجه از چشم انداز بلکه آنها را قادر به تصمیم گیری خرید و طرفداران محصول خود را تبدیل به؟

تعامل مشتری آنلاین کلید است. این تضمین می کند شما را با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید قبل از آن در در فرایند خرید.

در اینجا برخی از ایده های در مورد چگونه شما می توانید به طور فعال  نرم افزار CRM تعامل هستند.

یک حضور تعاملی رسانه های اجتماعی
نرم افزار CRM
سازمان نیاز به که در آن " نرم افزار CRM" به مشتریان خود. بنابراین، اگر شما هدف قرار دادن مشتریان هستند فیس بوک، LinkedIn، کاربران نمایش مشخصات عمومی، شما نیاز به یک حساب کاربری و تعامل با مشتریان خود در این انجمن. در اغلب موارد، سازمان ها انجام یک حساب کاربری و حضور در این شبکه های اجتماعی اما آنها فعال است. مهم این است که صدای شما را شنیده در همه زمان ها نیست، اما شما نیاز به مشتریان و یا چشم انداز موجود خود را به تعامل در این سیستم عامل. آنها را برای به اشتراک گذاشتن داستان های مثبت خود، تجربه خود را با محصولات، باید مسابقات و غیره. آن را به یک فروم پر جنب و جوش و فعال است که آموزش به مشتریان خود را و آنها را با بسیاری از تبلیغات و یا تبلیغات را بمباران نمی کنند.

زبانه ها در انجمن مستقل و سایت های تجارت الکترونیک نگه دارید

بسیاری از سایت های تجارت الکترونیک که در آن محصولات خود را به فروش می رسد باید بررسی مشتری. اطمینان از وجود دارد این است که کسی پیگیری از این سایت ها و پاسخ به نظرات مشتریان - تشکر برای بررسی مثبت، در پاسخ به بازخورد منفی و نمایش داده شد. این نشان می دهد که شما یک سازمان مسئول که مراقبت برای خدمات به مشتریان می باشد. گاهی اوقات، شما می توانید از اطلاعات اشتباه است که منتشر و زمانی که مسیر شما را از این سایت ها نگه دارید، شما قادر خواهید بود آنها را بررسی کنید و اطمینان حاصل شود که اطلاعات اصلاح شده است قبل از آن را خسارت عمده به شهرت خود را خواهد بود.

استفاده از قدرت فیلم

 • فیلم ها رسانه ها محبوب ترین در اینترنت می باشد. شما می توانید فیلم های کوتاه از محصولات در وب سایت خود است که به چشم انداز ایده ها در مورد ویژگی ها و مزایای خود را دارند. برخی از سازمان ها یک کانال یوتیوب اختصاصی و یا یک لینک آنلاین در وب سایت خود را با فیلم های محصول به تظاهرات محصول، عیب یابی نکات و غیره. اگر شما به یوتیوب بروید و اجرای یک جستجو برای یک محصول مصرف کننده، شما همواره خواهد  نرم افزار  CRMکسی از جایی در جهان ارسال فیلم جعبه گشایی پیدا آیا بهتر نیست که مشتری بالقوه خود را برای اولین بار در مورد محصول خود را می شنود از شما به جای یک منبع شخص ثالث است؟ اگر یک مشتری به اطلاعات محصول به خوبی فهرست و جذاب، آنلاین حق تظاهرات در وب سایت خود و یا کانال های رسانه های اجتماعی درمان می شود، آنها به احتمال زیاد با محصول خود را تحت تاثیر قرار. آنها هنوز هم ممکن است به منابع شخص ثالث، اما که تنها به عنوان تقویت کننده خدمت می کنند.
 • اینترنت یک فرصت که در آن شما می توانید چشم انداز و مشتریان خود را به سایت ارائه اطلاعات موثق و معتبر در مورد محصولات خود را هدایت است. این کافی به یک تعامل یک طرفه که در آن سازمان خود را آپلود فیلم ها، پست ها و توییت هر روز است. کلید هر حضور آنلاین تعامل است. تعامل فعال می افتد زمانی که چشم انداز خود را پاسخ به آنها و دیدگاه های خود را به اشتراک بگذارید، سوال بپرسید و سایت خود را به دوستان خود نرم افزار CRM مراجعه کنید. در حالیکه آشکار به نظر می رسد، شما را شگفت زده به یاد بگیرند که بسیاری از سازمان ها هنوز به بهره برداری از این رسانه را به کمال خواهد بود. به طور مشابه، شما باید مراقب باشند در مورد هر گونه اطلاعات منفی در مورد سازمان و یا محصولات خود را و پاسخ به آن را بلافاصله به جلوگیری از هر گونه انتشار ویروسی. فیلم ها محبوب هستند و بنابراین باید به طور موثر استفاده می شود. آنها پتانسیل برای تعامل با مشتریان  نرم افزار  CRMحداکثر است. آن را در منافع سازمان است که بسیاری از این رسانه.


   


استراتژی مشتری

پنجشنبه 2 مهر 1394 نویسنده: Marjan Moradi | اشکالاستراتژی مشتری شامل گرفتن استراتژی کسب و کار و شناسایی که مشتری شرکت نیاز به تمرکز بر. آن را با یک تعریف بازار هدف به خدمت گرفته شود شروع می شود و چگونه آن را قصد دارد برای خدمت این بازار است. در یک بازار واسطه، شرکت به رسمیت می شناسد که ممکن است تعدادی از گروه های مشتری و هر یک از این نیازها به طور کامل در نظر گرفته. صرف نظر از اینکه گروه مشتری فروش شامل توزیع کنندگان، واسطه ها یا مصرف کنندگان نهایی، یک استراتژی مشتری موثر نیاز به هر گروه به در یک روش مناسب تقسیم می شود.این فرایند تقسیم بندی بازار شامل در نظر گرفتن از پایگاه های جایگزین برای بخش بندی بازار و تعیین سطح مناسب از تقسیم بندی - کلان، خرد و یا یک به یک. در فصل بعدی ما ارائه یک مثال از یک منبع برق UK که به لحاظ تاریخی همه مشتریان مسکونی در همان شیوه درمان بود. حدود شش نامههای پستی در سال به هر مشتری فرستاده شدند و هیچ تلاشی در تقسیم بندی شده بود. بررسی اقتصاد و ضوابط مشخص شده در فصل 3 نشان میدهد که چگونه روش تقسیم بندی کلان، خرد و یک به یک بسته به بخش یا زیر بخش اقتصاد همه قابل اجرا بود.

شناسایی از پایگاه های تقسیم بندی و سطح مناسب از دانه دانه مشتاق بخش باید درجه بالایی از خلاقیت باشد.
شرکت باید به طور ارتباط مداوم باشد با توجه به راه های جایگزین بخش بندی بازار و به دنبال راه که در آن می توانید با استفاده دیفرانسیل بیش از رقبای خود ایجاد کنید. خوانندگان نیاز به یک بحث مفصل تر در تقسیم بندی بازار باید یک متن استاندارد در تقسیم بندی بازار مانند مک دونالد و دانبار work24 و یا یکی از مراجع در لیست خواندن در پایان این کتاب مشورت کنید. هنگامی که سازمان را شناسایی کانال کرده است و انتخاب بخش های مشتری مناسب برای هدف قرار دادن و سطح دانه دانه بخش، شرکت نیاز به ارتباط با مشتری در میان آنها تمرکز می کنند. در اینجا اجازه بازاریابی، سفارشی سازی انبوه و آیا یک مشتری متناسب به بیش از یک بخش یا جامعه باید در نظر گرفته شود.


   


نیازهای پیشنهادات

پنجشنبه 2 مهر 1394 نویسنده: Marjan Moradi |

حصول اطمینان که سازمان در راستای نیازهای پیشنهادات مشتریان با ارزش ترین آن توسعه، سفارشی سازی انبوه کمک می کند تا حفظ مشتریان. خدمات متناسب با مشتری دریافت یک نتیجه از 'آموزش' خود شرکت در مورد خود را در طول عمر خود رابطه است. برای دریافت  مشتری خدمات مشابه از یک رقیب درگیر که سازمان نیاز به یادگیری در مورد آنها از
"خراش"، که البته به زمان نیاز. بنابراین، اگر یک شرکت شیوه سفارشی سازی انبوه به طور موثر، مشتریان خود را با هزینه قابل توجهی سوئیچینگ ارائه اگر آنها به یک سازمان رقیب نقص.اول، این شرکت نیاز به راه اندازی زیرساخت های فن آوری خدمات آن را فعال کنید به راه اندازی یک گفت و گو با مشتریان منحصر به فرد آن و گرفتن پاسخ های خود را. دوم، آن نیاز به استفاده از پردازش داده ها اگر که این گفت و گو است که قادر به شرکت به دست آوردن درک بهتری از مشتریان  تماس تا به حال خود را به عنوان افراد است. در نهایت، آن نیاز دارد تا بتواند به ساختار فرآیندهای آن به طوری که تولید این سازمان از محصولات یا خدمات به نیازهای مشتریان فردی سفارشی. این تغییرات اساسی در حال حاضر به بسیاری از سازمان ها، اما در اقتصاد شبکه کانال

   


خدمات همراه

پنجشنبه 2 مهر 1394 نویسنده: Marjan Moradi |

مشتریان ممکن است بخواهید  پست الکترونیک  محصول فیزیکی به متمایز شود، اگر چه بسیاری انجام دهید، اما نیاز به بسته بندی خدمات همراه به طراحی شده است. امروز، تلاش هایی در حال توسعه استراتژی مقرون به صرفه برای رسیدن به آنچه در حال حاضر نامیده می شوند، توده customization'.22 سفارشی سازی انبوه توانایی را به قطعات استاندارد، عناصر و یا ماژول و از طریق ترکیب مشتری خاص و یا تنظیمات است، تولید متناسب با کارگردانی راه حل.
در بخش تولید هدف خواهد بود به تولید کلی محصولات نیمه تمام در حجم را به دستیابی به اقتصاد مقیاس و پس از اتمام کالا بعد به نیازهای مشتریان فرد. به عنوان مثال بارها نقل از سفارشی سازی انبوه شرکت ملی دوچرخه ژاپنی، ارائه می دهد که مشتریان این فرصت را به پیکربندی مرکز دوچرخه خود را از سبک، رنگ، اندازه و اجزای گزینه های مختلف است. در عرض دو هفته شرکت ارائه دوچرخه مناسب به مشتری است. شرکت رهبر بازار در ژاپن به عنوان یک نتیجه از این بازاریابی و تدارکات نوآوری تبدیل شده است.
در یک محیط بر روی خط، سفارشی سازی انبوه ساخته شده است ممکن است به دلیل آن را قادر می سازد اطلاعات در مورد منافع خاص فردی و نیاز به اسیر هر بار که آنها با این شرکت، ذخیره و پردازش برای هدایت پیشنهادات خاص در آینده به آنها ساخته شده تداخل می کنند. با هر ارتباط موثر، شرکت توانید در مورد مشتری خاص یادگیری و انطباق پیشنهاد خود را به حتی مدرسه بیشتر مناسب به نیازها و شرایط خاص خود را داشته باشد. به یک معنا، مشتری به تدریج آموزش شرکت در مورد خود به منظور دریافت یک سرویس است که تا کنون بیشتر متناسب بازاریابی با نیازهای خود و است که در نتیجه از ارزش بیشتری است. درک دستاوردهای شرکت از مشتریان خود را می توان نه تنها به درایو پیشنهادات شده به آنها در کوتاه مدت بلکه به درایو بلند مدت توسعه استراتژیک سازمان، اتحاد آن را با دیگر سازمان ها و محصولات و خدمات فرم های آن را در آینده ارائه می دهد.

فلفل و راجرز، کار با مشاور جوزف کاج، تمایز بین فرایند آلبوم  تولید سفارشی سازی انبوه و رویکرد بازاریابی موازی استراتژی یک به یک ": یک شرکت که مشتاق را به مشتریان دقیقا همان چیزی که آنها می خواهند باید ... استفاده از فن آوری برای تبدیل شدن به دو چیز است: سفارشی جمعی کارآمد است که فراهم می کند کالاها و خدمات به صورت جداگانه سفارشی، و یک بازاریاب   موسیقی یک به یک است که موجب این اطلاعات را از هر یک از مشتریان در مورد نیازها و ترجیحات خاص خود را. منطق دوگانه سفارشی سازی انبوه و یک به یک بازاریابی سازنده متصل می شود

   


سازمان های بازاریابی

پنجشنبه 2 مهر 1394 نویسنده: Marjan Moradi |


در بسیاری از سازمان های شریک بازاریابی است که هنوز توسط بخش بازاریابی عملکرد کمپین  بر اساس ارائه شده است. مسئولیت CRM، همانطور که در فصل 7 مورد بحث، نیز اغلب در نقش های کارکردی بر اساس از جمله IT و بازاریابی واگذار، اگر چه تعداد فزاینده ای از شرکت در حال حاضر شروع به اتخاذ یک رویکرد پان شرکت. در حالی که تراز دلخواه و ادغام استراتژی کسب و کار و استراتژی مشتری اولویت بالا برای تمام سازمان ها، توجه ویژه ای باید در تراز  سرب که در آن بخش های مختلف در دو زمینه رشد و توسعه استراتژی های درگیر قرار داده است. بررسی قبل از استراتژی کسب و کار ابزاری در رسیدن به یک نمایش در تمرکز وسیع مشتری خواهد بود. با این حال، سازمان نیاز به تعیین بیشتر به طور خاص انتخاب خود را از مشتریان و ویژگی های آنها. این نقش راهبرد مشتری است.
استراتژی مشتری شامل بررسی مشتریان موجود و بالقوه خود را و شناسایی که اشکال از تقسیم بندی مناسب ترین هستند. سازمان نیاز به شناسایی ویژگی های مشتریان خود و بخش های مشتری. این ممکن است تجزیه و تحلیل تعداد قابل توجهی از داده های مشتری، که دارای پیامدهای مهمی در مورد جمع آوری و سازمان از این داده ها در مخازن داده های فرصت مناسب مانند یک انبار داده است. ما به بررسی این موضوع در فصل 5. به عنوان بخشی از این روند این سازمان همچنین نیاز به در نظر سطح مناسب از زیربخش از بخش های مشتری گسترده، و یا دانه دانه بخش. این شامل تصمیم گیری در مورد اینکه آیا یک کلان، خرد یا رویکرد تقسیم بندی یک به یکی از مناسب است.


انتخاب مشتری و ویژگی های: نقش تقسیم بندی بازار
این مهم است که تشخیص دهند که حساب متفاوت و در نتیجه روابط با مشتریان باید به متفاوت اداره می شود اگر آنها موفق باشد. این یک اصل کلیدی CRM است. هدف از CRM است برای ساخت استراتژی رابطه است که اصلاح و دوباره تعریف روابط و در این راه افزایش ارزش خود را. ایجاد مزیت رقابتی از طریق مدیریت مدبر از روابط مشتری به طور معمول نیاز به یک ارزیابی مجدد از راه که در آن مشتریان با نزدیک شدن و تقسیم بندی شده و روشی که در آن منابع اختصاص داده شده و استفاده می شود. برای رسیدن به این سطح از پالایش نیاز

   


3 mistakes in crm

شنبه 17 مرداد 1394 نویسنده: Marjan Moradi |

در حال حاضر از سیستم CRM استفاده می کنید؟ اگر در شرکتی کوچک مشغول به فعالیت هستید احتمالا از excel به عنوان CRM استفاده می کنید و یا سیستم کوچک و ساده ای در شرکت شما تولید شده که از آن استفاده می کنید.

بدون در نظر گرفتن صنعتی که در آن فعال هستید، داشتن سیستمی که بتوانید به کمک آن تعاملات و صحبت ها با مشتریانتان را مدیریت و پیگیری کنید یک الزام محسوب می شود. ولی آغاز پروژه راه اندازی CRM در سازمان و شکست در پیاده سازی آن نیز به هدر دادن زمان و منابع مالی است. پس پیش از آغاز درست بررسی کنیم.

۱ – شناخت فرایند فروش

چرا اصلا CRM می خواهیم؟ و برای چه چیزی از آن استفاده می کنیم؟ برای پاسخ به این سوالات باید ابتدا فرایند فروش خود را ببشناسیم.

بگذارید یک مثال بزنم. من تصمیم می گیرم عروسی کنم. ابتدا زمان و مکان برگزاری عروسی را مشخص می کنم. سرو شام و پذیرایی از میهمانان را هماهنگ می کنم. کارت های دعوت را چاپ می کنم و به دست مدعوین می رسانم. بعد از اتمام این کارها متوجه می شوم که هنوز عروس را انتخاب نکرده ام و شروع می کنم به جستجو برای یافتن عروس!!!

این برگزاری یک مراسم عروسی به شیوه ای کاملا نادرست است. متاسفانه اکثر شرکت ها به همین روش تصمیم می گیرند CRM خود را راه اندازی کنند. نقش عروس در مثال قبل همان فرایند فروش در خرید و راه اندازی سیستم CRM است.

قطعا زمانی که بخش فروش شرکت هیچ فرایند مشخص و مستند شده ای برای پیش برد فروش و تعامل با مشتری نداشته باشد، در راه پیاده سازی و بهره برداری درست از سیستم CRM شکست خواهد خورد.

چگونه می توان سیستم مناسبی انتخاب کرد که بتواند به بهترین شکل در فرایند فروشتان به شما کمک کند درحالیکه فرایند فروشی ندارید که بخواهید CRM به آن نظم دهد؟

۲ – تعیین شاخصه های اصلی تاثیرگذار و مواردی که باید پیگیری شوند

زمانی می توانید شاخصه های اصلی و مواردی که باید پیگیری شوند را مشخص کنید که فرایند فروش شما مشخص شده باشد. بنابراین فرض می کنیم که این فرایند شفاف و مدون شده است. حالا چه شاخص هایی را می خواهید رد گیری کنید؟

 • – سرنخ های فروش ایجاد شده
 • – تماس های تلفنی
 • – جلسات برگزار شده
 • – پیش فاکتورها و پیشنهادیه ها
 • – اطلاعات محصولات
 • – میزان فروش ها در هر مرحله
 • و …

لیست بلند بالایی از شاخص ها و مواردی که می تواند ردگیری شود وجود دارد ولی آیا تمام آنها برای کسب و کار ما لازم است؟ به طور قطع خیر. بنابراین باید با توجه به فرایند فروش شرکت از میان انبوهی ازشاخصه ها موارد مفید و موثر برای کسب و کار خود را انتخاب کنیم. و دقت کنیم همانطور که فرایند فروش در شرکت ها تفاوت دارد، این شاخص ها نیز قطعا متفاوت خواهند بود.

پس از جمع بندی در مورد شاخصه های اصلی تاثیرگذار، باید ببینیم که چه ابزاری می تواند به ما کمک کند که راحت تر به این شاخصه ها دست یابیم.

۳ –CRM را در ذهن کاربران شفاف کنید

در این چند سالی که با فعالیت های فروش و CRM در شرکت های مختلف در ارتباط بوده ام، یکی از بزرگترین چالش ها در اغلب شرکت ها این بوده است که کاربران نمی خواستند اطلاعاتی که به نظرشان در انجام فروش به آنها کمکی نمی کند را در سیستم وارد کنند. چراکه پیش از این به آنها گفته نشده بود که هدف از استفاده از CRM چیست و راهنمایی به آنها داده نشده بود که اصلا چگونه باید از CRM استفاده کنند. تنها مدیران به آنها گفته بودند که تماس ها، جلسات و پیش فاکتورها و پیشنهادهایی که برای مشتریان ارسال می کنید را در سیستم ثبت کنید.

برای غلبه بر این چالش باید ابتدا در یک تصویر کلی به کارکنان فروش نشان داده شود که فرایند فروش چگونه است، چه مواردی می تواند به آنها کمک کند تا به موفقیت در فروش نزدیک شوند، CRM چگونه به آنها کمک می کند تا فرایند فروش خود را مدیریت کنند و بدانند در کجا قرار گرفته اند و در قدم بعد باید چه کاری انجام دهند. آنها باید درک کنند که اگر از پروسه ساختار یافته فروشی که در اختیار آنها قرار گرفته است استفاده نمایند چگونه احتمال موفقیت آنها در فروش ها افزایش می یابد و بر این اساس یک راهنما برای چگونگی استفاده از ابزار در اختیار آنها قرار داد.

اگر در این مرحله مدیران زمان بیشتری صرف کنند تا مفاهیم را انتقال دهند قطعا در آینده زمان به مراتب کمتری از آنها گرفته خواهد شد برای اینکه تیم فروششان با استفاده موثرتر از ابزار، فروش های بیشتری را محقق کند.PointsToSucceed

   


Sarv CRM Notification

شنبه 17 مرداد 1394 نویسنده: Marjan Moradi |

از این پس مانند شبکه های اجتماعی اگر فعالیتی در نرم افزار CRM انجام شود که لازم باشد شما از آن آگاه شوید، نوتیفیکیشن دریافت خواهید کرد.

در  SarvCRM ممکن است همکارانتان برای شما جلسه، تماس و یا وظیفه تعریف کنند؛ در برخی موارد سرنخ، حساب، فرصت و یا موارد دیگری را ثبت کرده و به شما وصل کنند؛ و یا نظرات خود را در زیر هر آیتم بصورت کامنت بیان کنند.  با امکان جدید اضافه شده شما در هر جای نرم افزار می توانید از این وقایع مطلع شوید.

 

notification


به نظر شما چه مفاهیم دیگری از شبکه های اجتماعی در SarvCRM می توانند به کار روند؟

   


درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


با نرم افزار SarvCRM می توان تمامی کارها و پیگیری های مرتبط با هر مشتری و یا هر فروش را ثبت و به مسئول مربوطه ارجاع داد. هر شخص می تواند با استفاده از کارتابل(میزکار) مخصوص به خود کارهایش را مدیریت کند و پیگیری ها به طریق نرم افزار CRM و پیامک به کارکنان اطلاع رسانی می شود. در ضمن امکان مشاهده تقویم فردی یا تیمی وجود دارد.  با نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری Sarveno می توان به مشتریان از طریق ایمیل، پیامک و یا فکس اطلاع رسانی کرد. اطلاع رسانی های مانند یاداوری زمان پرداخت بعدی، وضعیت سفارش و یا تشکر بابت بازدید از غرفه نمایشگاه.

آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :